Cleveland pometel z Atlanto in se uvrstil v finale (VIDEO)

Ponoči smo dobili prvega finalista letošnje NBA sezone. To je postal Cleveland, ki je na četrti tekmi še četrtič premagal Atlanto, bilo je 118:88. Franšiza iz Ohia zdaj čaka na svojega nasprotnika, kani pa ga dobiti kmalu, saj v finalu zahodne konference Golden State vodi s 3:1 v zmagah proti Houstonu.

Peti zaporedni finale za Jamesa

LeBron James, tudi tokrat prvi strelec Clevelanda, bo tako igral že v svojem petem zaporednem velikem finalu. V kolikor bi mu uspelo storiti še korak dlje, bi že v prvi sezoni zadostil zadanim ciljem pred vrnitvijo v svoj “matični” klub”. Cleveland je namreč še vedno ena izmed franšiz brez NBA naslova, zadnjega pa so moštva s tega področja v “glavnih” panogah osvojila leta 1964.

“Verjamem v nedokončane posle. Vem, skozi kaj so šli ljudje tukaj,” je po tekmi med drugim dejal James, čigar moštvo je četrto tekmo dobilo brez večjih težav. Cleveland je bil boljši prav vseh četrtinah, že po polčasu pa je imel prednost 17 točk. V kader Davida Blatta je se vrnil Kyrie Irving in dosegel 16 točk.

Peta, morda že odločilna tekma serije med Golden Stateom in Houstonom, bo na sporedu v noči na četrtek.

CLEVELAND CAVALIERS – Atlanta Hawks 118:88 /4:0/
(James 23 in 9 skokov, Smith 18 in 10 skokov; Teague 17, Millsap 16 in 10 skokov)