Atlanta in Golden State povedla s 3:2 (VIDEO)

Ekipi Atlante in Golden Statea sta napravili velik korak k uvrstitvi v konferenčni finale. Hawks so z 82:81 premagali Washington, Memphis pa ni bil dorasel na gostovanju pri Warriors (78:99). Oboji so tako v zmagah povedli s 3:2 in jim zgolj še zmaga manjka do napredovanja.

Ključ do zmage Atlante je bil center Al Horford, sicer s 23 točkami in 11 skoki najboljši posameznik obračuna. Center iz Dominikanske republike je slabi dve sekundi pred koncem srečanja zadel po skoku v napadu in tako odločil zmagovalca. “V tej akciji naj sploh ne bi bil vključen, a ko sem videl, kam bo padla žoga, sem stekel proti njej,” je dejal junak zmage Hawksov.

Tudi Golden State je dobil drugo tekmo zapored, tokrat dokaj gladko z 99:78. Domači so sicer že v prvi četrtini zaostajali za 13, a so se na krilih Stepha Curryja, dosegel jih je 12 v tem obdobju, hitro vrnili. Ko so Warriors po 4 točkah v enem napadu Klayja Thompsona na začetku zadnje četrtine povedli za 24, je bilo jasno, da je tekma odločena. Beno Udrih je za goste, ki so v kadru pogrešali obrambnega specialista Tonyja Allena, v 12 minutah dosegel 3 točke.

ATLANTA HAWKS – Washington Wizards 82:81 /3:2/
(Horford 23 in 11 skokov, Millsap in Teague po 14; Beal 23, Wall 15)

GOLDEN STATE WARRIORS – Memphis Grizzlies 99:78 /3:2/
(Thompson 21, Curry 18; Gasol 18 in 12 skokov, Conley 13, … Udrih 3 v 12 minutah)