Udrih z Memphisom na kolena spravil vodilne, poraz Phoenixa (VIDEO)

Košarkarji Memphis Grizzlies nadaljujejo z izvrstnimi predstavami – tokrat so doma s 94:88 premagali dotlej najboljše moštvo lige Atlanto Hawks in jo tako “vrgli s prestola”, kjer zdaj kraljuje Golden State. Nekoliko presenetljiv poraz si je doma s Sacramentom privoščil Phoenix, bilo je 83:85.

Gostje iz Atlante tokrat niso bili razpoloženi, domačini pa so jim vsilili svoj ritem igre. Centrski dvojec Al HorfordPaul Millsap je ob metu 4/21 ostal pri skromnih 10 točkah, medtem ko sta Marc Gasol in Zach Randolph oba vpisala nov dvojni dvojček. Izid na tekmi je bil pri rezultatu 86 še izenačen, nato pa so košarkarjih Memphisa zadeli 8 zaporednih točk, Atlanta pa do konca, v zadnjih treh minutah in pol, vsega dve. Beno Udrih je 6 točkam dodal 3 podaje, na parketu je prebil 20 minut.

Cousins pokopal Phoenix

Zmaga Sacramenta sredi Arizone je bila vse prej kot pričakovana, toda izjemni DeMarcus Cousins je dosegel kar 28 točk in 12 skokov, vključno z dvema s težkega položaja s polrazdalje ob sireni, s čimer je gostom priigral zmago. Goran Dragić je bil drugi strelec svojega moštva – v 35 minutah je dosegel 13 točk in 5 podaj.

NBA, 9. februar

MEMPHIS GRIZZLIES – Atlanta Hawks 94:88
(Conley 21, Gasol 16 in 10 skokov, … Udrih 6, skok in 3 podaje v 20 minutah; Teague 22)

Phoenix Suns – SACRAMENTO KINGS 83:85
(Thomas 26, G. Dragić 13, skok in 5 podaj, Z. Dragić ni igral; Cousins 28 in 12 skokov)

OKLAHOMA CITY THUNDER – La Clippers 131:108
CLEVELAND CAVALIERS – La Lakers 120:105
Charlotte Hornets – INDIANA PACERS 102:103
Detroit Pistons – MINNESOTA TIMBERWOLVES 101:121
Orlando Magic – CHICAGO BULLS 97:98
Houston Rockets – PORTLAND TRAIL BLAZERS 98:109
TORONTO RAPTORS – San Antonio Spurs 87:82