Miami šestič zapored, Boston in Charlotte v zadnjih sekundah

Miami je po šesti zaporedni zmagi, kar je trenutno nadjaljši niz v ligi NBA, spet nazaj na 50-odstotni uspešnosti zmag in porazov. Miami je zmagal že na zadnjih 10 izmed 13 tekem, čeprav je proti Atlanti zaradi poškodbe kolena manjal Jimmy Butler.

Najboljši strelec je bil Kendrick Nunn, dosegel je 24 točk,  Bam Adebayo je dodal 16 točk in 13 skokov. Povratnik po poškodbi Tyler Herro je dosegel 14 točk, 12 v zadnji četrtini, Goran Dragić, ke je tekmo namesto Butlerja začel v prvi peterki, pa je prispeval 13 točk.

John Collins je za Atlanto dosegel 34 točk, zanj skromen večer pa je imel Trae Young, dosegel je 15 točk, zbral pa tudi 9 podaj in 8 skokov.

Miami je po vodstvu Atlante v prvi četrtini v drugi povedel za 14 točk, todal Atlanta je ob koncu tretje četrtine in na začetku zadnje še uspela na kratko povesti tri minute do konca tekme je bil rezultat še izenačen, nato pa je sledil delni rezultat 10:0 in Miami je tekmo mirno pripeljal do konca.

Moštvi se bosta jutri pomeriliše enkrat, prav tako v Miamiju.

Blizu novemu porazu je bila ekipa Bostona. Washington je na gostovanju 45 sekund do konca codil za 5 točk, nato pa je na sceno stopil Jason Tatum. S tremi uspešnimi prodori, zadnjim ob osebni napaki 4 sekunde do konca tekme, je poskrbel za preobrat in zmago domačinov.

Milwaukee je doma gostil LA Clipperse. Dominantno predstavo je prikazal Giannis, ki je dosegel 36 točk in 15 skokov. Khris Middleton je dodal 19 točk, na drugi strani pa je Kawhi Leonard dosegel 25 točk.

Charlotte je s košem in prostim metom Malika Monka sekundo in pol do konca zmagal proti Sacramentu, za Charlotte pa je PJ Washington dosegel 42 točk.