77 točk Jamesa in Irvinga premalo za prvo zmago Clevelanda

Tudi po petnajstih tekmah letošnje končnice košarkarji Golden State-a ostajajo neporaženi, kar je nov absolutni rekord v vseh ameriških profesionalnih športih. Toda prvič v finalu je kazalo, da bodo doživeli prvi poraz.

V prvem polčasu je bil boljši Golden State, predvsem v prvi četrtini, ko so zadeli 9 trojk, rekord finalov lige NBA v eni četrtini, in jo dobili 39:32. Drugo četrtino je za točko dobil Cleveland.

V dosedanjih tekmah je v tretji četrtini Golden State vedno storil odločilno razliko, tokrat pa so jo prvaki dobili za 11 točk in prvič v tej seriji povedli za bolj občutljivo prednost. Blestel je predvsem Kyrie Irving, ki je v tem delu igre dosegel 16 točk.

Se bo sezona lige NBA končala že po štirih finalnih tekmah?

Rezultati

Loading ... Loading ...

Prednost so zadržali praktično do konca tekme, Bojevnikom se ni uspelo približati do same končnice tekme. Tri minute do konca tekme so zaostajali za šest točk, sledilo pa je obdobje, ko je Golden State pokazal vso svojo moč in prevlado v tej seriji – po uspešni obrambni akciji sledi hiter protinapad, ki se konča po nekaj sekundah z metom za tri točke ali prodorom.

Odločilni moment tekme se je zgodil 45 sekund do konca tekme, ko je Kevin Durant dosegel trojko za prvo vodstvo v zadnji četrtini preko rok vidno utrujenega LeBrona Jamesa, ki je na parketu prebil 45 minut.

Sledil je zgrešen med Irvinga, Durant pa je na drugi strani s prostima metoma vodstvo povišal na tri točke. Po minuti odmora je žoga 12 sekund do konca tekme v kotu prišla do Jamesa, ki se je dvignil v met za tri točke, a mu je žogo z rok zbil Andre Iguodala. Steph Curry je na drugi strani po osebni napaki zadel dva prosta meta in tekma je bila odločena. Cleveland v zadnjih treh minutah in šestih sekundah ni dosegel koša.

Kevin Durant je tekmo končal z 31-imi točkami, imel je še 8 skokov. Kley Thompson je prikazal najboljšo napadalno predstavo v finalni seriji in dosegel 30 točk, od tega šest trojk, Curry pa je dodal 26 točk, imel pa kar 13 skokov. Dreymond Green, ki je imel v drugem polčasu težave z osebnimi napakami, je dosegel 8 točk, 8 skokov in 7 asistenc.

Na drugi strani je James ponovno prikazal predstavo za zgodovino, dosegel je 39 točk, 11 skokov in 9 asistenc. Za to je sicer porabil 27 metov, je pa med tekmo zrušil kar nekaj rekordov NBA lige. Na večni lestvici strelcev finalov lige NBA je prehitel Sama Jonesa, Billa Russlla in Elgina Baylorja in je tako na četrtem mestu (ima 1.175 točk), pred njim je sedaj s točko prednosti Michael Jordan. Postal je tudi prvi igralec, ki je v finalnih tekmah nastopil dvajsetkrat za dve različni ekipi – v dresu Miamija je zbral 23 nastopov. Kako pomemben je za svojo ekipo priča podatek, da je v dveh minutah, ki jih je preživel na klopi, njegova ekipa takoj pridelala zaostanek za 12 točk.

Po tekmi je povedal: ‘Dal sem vse od sebe, igral sem najbolje, kot znam.’

Kyrie Irving je dosegel 38 točk, vrgel pa je še dvakrat več kot James. Kevin Love je dosegel 9 točk, imel pa je še 13 skokov. Svojo najboljšo predstavo v seriji je prikazal tudi JR Smith, dosegel je 16 točk.

Naslednja tekma bo v noči na soboto, še nobeni ekipi v zgodovini lige NBA pa se ni uspelo vrniti po zaostanku v zmagah 0:3.