76ers, Bucks in Rockets praktično v drugem krogu

Sinoči so v vseh štirih obračunih končnice slavila gostujoča moštva. Najtesneje je bilo v Brooklynu, kjer je ključna žoga tekme končala v rokah Mikea Scotta, ki je znal izkoristiti darilo in zadel odprto trojko.

Tudi omenjena žoga je bila prvotno namenjena Joelu Embiidu, ki je kraljeval pod obročema z 31 točkami, 16 skoki, 7 asistencami in 6 blokadami v samo 32-ih minutah! Tekma je minila v napetem vzdušju – med tekmo sta bila izključena Jared Dudley in Jimmy Butler, tudi trener Netsov Kenny Atkinson je sodnikom po tekmi namenil nekaj sočnih besed, češ da niso piskali osebne napake v zadnjem napadu njegovega moštva.

Napet obračun so gledalci lahko videli tudi v Utahu, kjer so Houston Rockets dokončno prevzeli nadzor nad serijo.  Prvi zvezdnik dvoboja James Harden je tekmo začel hladno z metom iz igre 0/15, kljub temu pa je tekmo končal z zavidljivih 22 točk, kar 14 jih je dosegel s črt prostih metov. Razpoloženi Donovan Mitchell (34 točk) ni bil dovolj za prvo zmago Jazz v končnici, končni izid je bil 104:101 v korist gostov iz Teksasa.

Vrnitev Blakea Griffina (27, 7 skokov in 6 asistenc) se ni pretirano poznala v dvoboju Detroit Pistons in Milwaukee Bucks. Slednji so vodili veliko večino tekme, Giannis Antetokounmpo bo v drugi krog končnice prišel spočit, saj je spet igral le pol ure.

V seriji med Denverjem in San Antoniom bomo videli še vsaj dve tekmi, potem ko so Nuggetsi prišli do zlata vredne zmage v gosteh. Na krilih izjemnega Nikole Jokića (29 točk, 12 skokov in 8 asistenc) so gostje izničili prednost Spursov iz uvodnih 12 minut srečanja in v drugem polčasu prikazali dominanco, ki pritiče drugouvrščenemu moštvu rednega dela Zahoda.