Bojte se brade

Lahko bi se reklo, da so sinoči Houston Rockets premagali Toronto Raptors kar dvakrat. Po izenačeni prvi četrtini, so se v drugi četrtini Rakete izstrelile do prednosti 22 točk, ki so jo Raptorsi postopno izničili in celo povedli pred zadnjo četrtino. Nato je sledil, kot že neštetokrat letos, šov Hardna. James “Brada” Harden je v zadnji četrtini po hitrem postopku nasul 19 točk ob skoraj popolnem metu iz igre (6/7). Do konca tekme je razlika tako narasla do 12.

S šesto zaporedno zmago Houstona in sinočnjima porazoma Oklahoma City Thunder in Portland Trail Blazers so se ta tri moštva izenačila na lestvici zahodne konference z razmerjem zmag in porazov 39-25. Proti Thunder so slavili Timberwolvesi na krilih izjemnega Karla-Anthonyja Townsa (41 točk, 14 skokov), medtem ko je Memphis do nepričakovane zmage nad Portlandom popeljal Mike Conley s 40 točkami. Dober večer za brade lige NBA.

Prvouvrščeno moštvo zahodne konference in aktualni prvaki lige NBA Golden State Warriors še vedno delujejo neprepričjivo; Z domačega parketa so jih z lahkoto odpihnili Boston Celtics. Končni izid je bil 128:95 v korist gostov.

Liga NBA sinoči

Philadelphia 76ers – Orlando Magic 114:106
Redick 26, Harris 21 in 12 skokov; Fournier 25, Gordon 24 in 9 skokov.

Indiana Pacers – Chicago Bulls 105:96
Bogdanović 27, Collison 22; LaVine 27, Lopez 20 in 9 skokov.

Minnesota Timberwolves – Oklahoma City Thunder 131:120
Towns 41 in 14 skokov, Rose 19; Westbrook 38, 13 skokov in 6 asistenc, George 25.

Toronto Raptors – Houston Rockets 95:107
Leonard 26, Siakam 17 in 10 skokov; Harden 35, Green 18.

Memphis Grizzlies – Portland Trail Blazers 120:111
Conley 40, Wright 25; McCollum 27, Lillard 24.

Golden State Warriors – Boston Celtics 95:128
Curry 23, Durant 18; Hayward 30, Irving 19 in 11 asistenc.

Slovenca v Ligi NBA

Goran Dragić (Miami Heat) – Poškodba mišice na levi nogi.

Luka Dončić (Dallas Mavericks) – Naslednja tekma 7. marca proti Washington Wizards.