Celjanke in Mariborčanke suvereno

Košarkarice Cinkarne Celje in Maribora so v sobotnih tekmah 8. kola državnega prvenstva za ženske prišle do visokih zmag. Celjanke so doma premagale Grosuplje (79:44), Mariborčanke pa so na gostovanju premagale Domžale (48:84). V preostaliih tekmah kola so v petek košarkarice Akson Ilirije po napeti končnici uspele premagati Konjičanke, v sredo pa so igralke Triglava proti Ježici vpisale novi dve točki.

1 SKL za ženske, 8. krog, 2.3.
ŽKK CINKARNA CELJE – Grosuplje 79:44 (25:9, 17:13, 22:4, 15:18)
Krošelj 26 (6 skokov), Radović 17 (6 skokov), Mitrić 11 (5 skokov); Jurečič 17 (5 podaj), Zoran 6 (7 skokov), Hrbljan 6

Trener Celjank, Damir Grgič, je v tekmi z Grosupljem spočil nekaj glavnih igralk, kljub temu pa so aktualne državne prvakinje pred domačimi gledalci prišle do zanesljive zmage. Ključne sta bile prva in tretja četrtina kjer so si domačinke priigrale 34 točk prednosti. Igralke prve peterke Celja so dosegle 61 od 79 točk. Grosupeljčanke so v zadnjem delu tekme ujele ritem in četrto četrtino dobile za tri točke.

Pri ekipi iz Celja je slovenska reprezentantka Aleksandra Krošelj dosegla 26 točk in ujela 6 žog. Pri ekipi Grosuplja je dvomestno število točk dosegla le Jana Jurečič, ki je v statistiko vpisala 17 točk.

V devetem kolu bodo Celjanke v sredo, 6. marca gostovale pri ekipi Ježice, Grosupeljčanke pa dan prej potujejo v Maribor.

Izjavi trenerjev po tekmi
Damir Grgič, trener Cinkarne Celje:
‘’Čestitam svoji ekipi za zmago. Prav tako pa pohvale ekipi Grosuplja.’’

Slavko Duščak, trener Grosuplja:
‘’V prvem polčasu nismo znali odgovoriti na agresivno obrambo, izgubili smo preveč žog. V drugem delu smo proti koncu ujeli ritem in zmanjšali zaostanek. Čestitke Celju za zmago nam pa za vztrajnost.’’

Domžale – MARIBOR 48:84 (14:23, 12:24, 8:20, 14:17)
Tajher 16, Hribar 11, Grintal 7 (7 skokov); Cvijanovič 26 (6 skokov), Dautović M. 20 (9 skokov), Dautović E. 15

Mariborčanke so dve koli pred finalnim turnirjem Pokala Članic premagale Domžale. Gostje so že v prvem polčasu prišle do visoke prednosti, ki je domačinke niso uspele izničiti. Tudi na tem srečanju so bile najbolj učinkovite košarkarice prve peterke, ki so dosegle kar 72 od skupno 84 točk.

Domačinke strelsko razpoloženih igralk tokrat niso imele, Vanja Tajher je v statistiko vpisala 16 točk, Blažka Hribar 11. Pri gostujoči ekipi sta mejo 20 točk presegli dve igralki, Tina Cvijanović je z odlično predstavo postala prva strelka tekme, dosegla je 26 točk in ujela 6 žog. Sestri Dautović sta skupaj dosegli 35 točk, Merisa je k 20 točkam pripisala še 9 skokov, Elma pa je poleg 15 točk pridobila še 5 žog.

V naslednjem kolu, ki bo na sporedu 5. marca, Domžale gostuje pri Akson Iliriji, Mariborčanke pa doma pričakujejo Grosuplje.

Mladen Rajić, trener Domžal:
‘’Nevem, ali so bile gostje danes tako dobre ali pa mi slabi. Čestitke Mariboru za zasluženo zmago.’’