40 točk Lillarda premalo za prvake, 9 trojk Murrayja v Phoenixu

Bojevniki iz Golden Statea so po dveh zaporednih porazih znova prestopili na zmagovalne tirnice. V Portlandu so kljub izjemnem Damianu Lillardu ugnali domače Trail Blazerse. Vroče je bilo v Phoenixu, kjer so domači Sunsi v zaključku srečanja zapretili Nuggetsom, a na koncu ostali brez zmage.

Klay Thompson, Stephen Curry in Kevin Durant so znova zablesteli, ko je temu tako, pa Bojevniki le redko izgubljajo. Tokrat je omenjeni trio na gostovanju v Portlandu zbral 82 točk od skupno 115 Golden Statea, dodal pa še 12 skokov in 14 podaj. Na drugi strani sta bila edina res razigrana košarkarja Damian Lillard, ki je zbral kar 40 točk, ter Jusuf Nurkić, ki je prišel do novega dvojnega dvojčka, klop Trail Blazersev pa je zbrala vsega 14 točk.

Čeprav še tekom zadnje četrtine temu ni kazalo tako, je bilo izjemno napeto v Phoenixu. Domača Sonca so še v zadnji četrtini zaostajala za 22 točk (78:100), nato pa z izjemnim delnim izidom 32:13 prišli povsem blizu Nuggetsom (110:113). Četi Igorja Kokoškova je v zaključku obračuna zmanjkalo časa za popoln preobrat, Nuggetsi pa se lahko za zmago zahvalijo izjemnemu Jamalu Murrayju, ki je domačinom nasul kar 9 trojk, tekmo pa končal pri 46 točkah.

Zadovoljni so lahko v Washingtonu, kjer je novinec in hkrati stari znanec Trevor Ariza domače moštvo vodildo zmage nad Sršeni iz Charlotta. Še naprej z dobro formo nadaljujejo Rakete oz. James Harden. Houston je slavil tesno zmago pri Pelikanih, Harden se je tokrat ustavil pri 41 točkah.

Na vrhu vzhodne konference ostajajo Bucksi, ki so kljub malce slabšemu drugemu polčasu ugnali Mrežice iz Brooklyna.

Liga NBA, 30.12.
Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets 129:115 (29:23, 42:29, 35:34, 23:29)
(Antetokounmpo 31, 10 skokov in 10 podaj; Middleton 29, Lopez 24)

New Orelans Pelicans – Houston Rockets 104:108 (20:30, 30:23, 26:24, 28:31)
(Randle 23 in 11 skokov, Davis 22 in 11 skokov; Harden 41, Gordon 21)

Washington Wizards – Charlotte Hornets 130:126 (27:29, 40:32, 27:31, 36:34)
(Ariza 24 in 9 podaj, Bryant 21 in 10 skokov; Walker 47,Williams 17)

Atlanta Hawks – Cleveland Cavaliers 111:108 (23:26, 34:25, 27:23, 27:34)
(Carter in Young po 21; Osman 22, Sexton in Nance (15 skokov) po 18)

Memphis Grizzlies – Boston Celtics 103:112 (26:29, 38:18, 23:32, 16:33)
(Conley 26, Brooks 19; Irving 26 in 13 skokov, Morris 22)

Utah Jazz – New York Knicks 129:97 (39:17, 32:17, 26:32, 32:31)
(Gobert 25 in 16 skokov, Mitchell in Korver po 15; Hardaway Jr. 18, Kornet 14, 6 skokov in 5 podaj)

Phoenix Suns – Denver Nuggets 118:122 (16:36, 33:26, 29:28, 40:32)
(Ayton 33 in 14 skokov, Booker 27; Murray 46, Jokić 23)

Portland Trail Blazers – Golden State Warriors 105:115 (27:30, 23:28, 33:35, 22:22)
(Lillard 40, Nurkić 21 in 10 podaj; Thompson 32, Durant in Curry po 25)

Los Angeles Clippers – San Antonio Spurs 111:122 (30:32, 26:24, 19:39, 36:27)
(Gallinari in Harrell po 21; Aldridge 38, DeRozan 25 in 13 skokov)