34 točk Milašinovića za zmago proti bivšim, +45 Celjanov

Rubrika: Nižje slovenske lige

V Podčetrtku se je zaključilo 14. kolo 2. SKL. Zakon bivšega sta potrdila Dejan Milašinović in Sedin Karavdić, ki sta tekmo končala pri 34 točkah, po preobratu pa so se zmage veselili novi vodilni = Podčetrtčani. Parklji so presenetili Sežance, Celjani pa so s kar 45 točkami razlike ugnali Trote.

Hrastnik je na domačem terenu ugnal Grosupeljčane. (Foto: Facebook/KK Grosuplje)

2. SKL, 14. kolo, 20.1.
Terme Olimia Podčetrtek – LTH Castings 95:91 (18:25, 16:22, 28:23, 33:21)
(Milašinović 34 in 6 podaj, Cerkovnik 21, 14 skokov in 6 podaj; Karavdić 34, Jeršin 17 in 9 podaj)

Škofjeločani so se s povratnikom Janom Dornikom dobro upirali Podčetrtčanom in bili večji del tekme tudi v prednosti. V drugi četrtini so med drugim že povedli s 14 točkami prednosti (30:44), a le-ta se je začela v drugem polčasu iz minute v minuto topiti. Podčetrtčani so Ulitkarje ujeli nekaj minut pred koncem, ko je Anže Cerkovnik z “and-1” potezo poskrbel za izenačenje na 74:74. Kljub odlični učinkovitosti v napadu, pri Škofjeločanih bode predvsem 10 zgrešenih prostih metov, nekaj tudi v sami končnici, kar se je med drugim izkazalo za usodno. Zakon bivšega sta potrdila na eni strani Dejan Milašinović ter na drugi Sedin Karavdić. Oba sta tekmo končala pri 34 točkah.

Že odigrano, 19.1.
Portorož – ECE Triglav 78:84 (15:22, 28:21, 16:14, 19:27)
(Zagorac 20 in 7 skokov, Cole (6 skokov) in Drenik po 12; Sattler (5 podaj) in Vojičić (5 skokov) po 17)

Triglavani, ki so že v začetku sezone kazali odlične predstave, so po prihodu Davorja Sattlerja postali nepremagljivi. V Portorožu je prav Sattler ob kapetanu Aleksandru Vojičiću dosegel največ točk (17) za Kranjčane. Še pred zadnjo četrtino je sicer kazalo, da bi Portorožanom lahko uspelo prekiniti niz 8 zaporednih porazov, a 27 prejetih točk v zadnji četrtini je bilo preveč. Še težje delo Primorce čaka v prihodnjem tednu, ko jih čaka gostovanje v Celju.

Parklji – Mesarija Prunk Sežana 80:75 (18:18, 22:21, 13:14, 27:22)
(Kovačevič 26 in 13 skokov, Urbas 18 in 9 skokov; Bačvič 16 in 6 skokov, Velikonja Grbac 15)

Ljubljanski Parklji so tokrat presenetili Sežance in prišli še do 4. zmage na zadnjih 5 tekmah. V izjemno izenačenem obračunu so bili večji del tekme v minimalni prednosti domačini, a še pred zadnjo četrtino je bil rezultat poravnan na 53:53. Več moči so za konec prihranili domači, ki so hitro ušli na 8 točk prednosti (69:61), v zaključku tekme pa gostov bližje kot na 5 točk zaostanka niso spustili.

Hrastnik – Grosuplje 82:69 (29:14, 15:14, 16:23, 22:18)
(Ovnik 24 in 6 podaj, Godicelj 14; Savič 19 in 6 skokov, Snoj 13, 8 skokov in 5 podaj)

Grosupeljčani še naprej ne najdejo poti iz krize. Edino zmago v letošnji sezoni so dosegli prav proti Hrastniku, ki pa tokrat varovancem Petra Hojča ni dopustil presenečenja. Že v prvem polčasu so si domačini predvsem po zaslugi Gašperja Ovnika priigrali visoko prednost (44:28), ki jo v drugem polčasu niso izpustili iz rok. Pri Grosupeljčanih, ki bodo v naslednjem krogu na domačem terenu gostili Triglavane, je največ točk (19) zbral Rok Savič.

Plama pur – Brinox Medvode 63:68 (13:20, 22:17, 12:13, 16:18)
(Srebovt 19, 14 skokov in 6 podaj, Sajevic 16; Bunčič 15, Gregorčič 11 in 6 skokov)

Medvodčani v letošnji sezoni odlično nastopajo na domačem terenu, kjer so zbrali že 5 zmag, tokrat pa so drugič slavili zmago tudi v gosteh in to na vročem gostovanju v Ilirski Bistrici. Že v prvi četrtini so povedli za 12 točk (8:20), domačini pa so jih ujeli v 17. minuti, ko je semafor prikazoval rezultat 32:32. Bistričani so v zadnji četrtini še v 36. minuti po treh točkah Grege Sajevica povedli z 62:58, v zaključku je edino točko za domače s črte prostih metov dosegel Siniša Miličević.

Celje – Troti 116:71 (24:17, 38:12, 30:18, 24:24)
(Držić 32 in 14 skokov, Cuk 22; Janc 17, Ristič 14)

Po porazu v Medvodah, so se na zmagovalne tirnice vrnili tudi Celjani, ki so Trotom nasuli kar 116 točk in na koncu slavili zmago s kar 45 točkami razlike. Še posebej se je izkazal MVP kola Ivan Držić, ki je tekmo končal pri 32 točkah, 14 skokih in statističnem indeksu 42. Zmagovalec je bil odločen že po uvodnih 20 minutah, ki so jih domači dobili z rezultatom 62:29.

MVP kola
Ivan Držić (Celje) – 24 minut, 32 točk (4/6 za dve, 7/9 za tri, 3/4 prosti meti), 14 skokov (1 v napadu), 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake, 1 blokada; +/- = +45, indeks 42.