30 točk Ovnika za zmago Hrastnika, Bistričani presenetili v Kranju

Rubrika: Nižje slovenske lige

Deseto kolo v 2. SKL je prineslo dve presenečenji. Poraženi sta bili obe gorenjski ekipi, ki se bosta prihodnjo soboto pomerili za boljšega v regiji. Od LTH Castingsa je bil s 83:80 boljši Hrastnik, pri katerem je s 30 točkami in 7 skoki zablestel Gašper Ovnik, ECE Triglav pa je ob izključitvi trenerja Tomaža Fartka na domačem terenu klonil proti Plami pur.

2. SKL, 10. kolo, 15.12.
Hrastnik – LTH Castings 83:80 (15:23, 22:16, 25:24, 21:17)
(Ovnik 30 in 7 skokov, Babič 12; Karavdić 25 in 12 skokov, Jeršin 23 in 10 podaj)

Sedin Kadavdić je še drugič na dveh tekmah v dresu LTH Castingsa bil najboljši strelec ekipe, a tokrat njegovih 25 točk in 12 skokov ni bilo dovolj za zmago Škofjeločanov v Hrastniku. V začetku je sicer gostom kazalo dobro, saj so v 2. četrtini povedli z 12 točkami prednosti (27:39), a domači so prav ob zaključku prvega polčasa pripravili delni izid 10:0 in se vrnili v igro za zmago (37:39). Takoj v začetku drugega polčasa so varovanci Blaža Berganta povedli, vodili večino drugega polčasa in zasluženo slavili. Pri domačih je bil nezaustavljiv Gašper Ovnik, pri gostih pa sta ob Karavdiću do dvojnega dvojčka prišla še Matija Vravnik in Boris Jeršin. Prav slednji je zgrešil trojko za podaljšek.

ECE Triglav – Plama pur 59:60 (25:16, 11:14, 13:17, 10:13)
(Julević 26, Vojičić 9; Hreščak 19 in 7 skokov, Sajevic 15 in 5 skokov)

Moštvo Plame pur v tem trenutku velja za eno najbolj vročih v 2. SKL. Četa Roka Dežmana se je v Kranju veselila svoje 5. zmage na zadnjih 6 tekmah. V ŠD Planina je bilo napeto vse do konca, še pred zaključkom obračuna pa je dvorano moral zapustiti trener domačih Tomaž Fartek, ki je bil zaradi dveh tehničnih napak izključen. Pri Kranjčanih, ki so vodili večji del tekme je blestel Mensud Julević, ki je domače tudi popeljal v vodstvo s 59:57, nato pa sta zmago gostom prinesla Grega Sajevic s košem za dve točki in Robi Hreščak z zadetim prostim metom. Met za zmago je pri domačih zgrešil Tomo Čajič.

Mesarija Prunk Sežana – Troti 94:74 (19:14, 22:18, 29:26, 24:16)
(Bačvič 17, Abramovič 13; Gorenc 18 in 9 skokov, Mean 16 in 5 skokov)

Po porazu proti Brinoxu iz Medvod so se košarkarji Mesarije Prunk Sežane vrnili na zmagovalne tirnice. Tokrat so brez večjih preglavic ugnali Trote, ki še naprej mnogo bolje nastopajo na domačih tleh kot v gosteh. Stik z domačimi so Novomeščani držali do 22. minute, ko je bilo 45:40, nato pa so se domačih hitro odlepili. Precej težja naloga Sežance čaka v prihodnjem kolu, ko se bodo podali na gostovanje k Celjanom. Šlo bo za derbi 11. kola.

Terme Olimia Podčetrtek – Brinox Medvode 89:78 (23:18, 25:18, 31:23, 10:19)
(Cerkovnik 23 in 9 skokov, Strnad 19 in 5 podaj; Mišič 16 in 6 skokov, Novak 15 in 5 skokov)

Podčetrtčani, ki so v letošnji sezoni do sedaj klonili le v Kranju, so tokrat vnovič upravičili vlogo favorita in prekinili niz treh zaporednih zmag Medvodčanov. Gostje so bili zraven do 17. minute, ko je semafor kazal rezultat 38:34, nato pa so domači ušli z delnim izidom 10:0 (48:34). V 34. minuti je prednost Termalcev že narasla na visokih 22 točk (85:63), gostje pa so v zadnjih minutah uspeli poraz omiliti. Blizu novega dvojnega dvojčka je bil Anže Cerkovnik, ki se je tokrat ustavil pri 23 točkah in 9 skokih.

Portorož – Parklji 70:92 (10:24, 12:21, 30:17, 18:30)
(Miklavčič 20, Cole 15, 12 skokov in 5 blokad; Kovačević 18 in 11 skokov, Ličen 16 in 12 skokov)

V obračunu bivših prvoligašev so Portorožani razočarali. Že po vsega 7 minutah igre so se znašli v visokem zaostanku 15 točk (3:18), še višja pa je bila prednost Parkljev v 19. minuti, ko je semafor prikazoval rezultat 20:44. Domači so v drugem polčasu zaigrali bolje in se v 35. minuti po košu Timotyja Roberta Cola približali na 8 točk zaostanka (60:68), a tedaj so odgovorili z delnim izidom 14:0 (60:82) in tako odločili tekmo.

Celje – Grosuplje 108:77 (30:15, 28:21, 23:18, 27:23)
(Grušovnik 19 in 5 skokov, Držić 18; Šimović 25, 9 skokov in 5 podaj, Snoj 12 in 9 skokov)

Celjani se proti zadnjeuvrščenemu moštvu 2. SKL niso namučili. Dobro formo je potrdil Matic Grušovnik, ki je bil z 19 točkami znova prvi strelec ekipe, pri gostih pa se je sicer s 25 točkami, 9 skoki in 5 podajami izkazal 34-letni Teo Šimović. Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, ki so ga domači dobili z 58:36, v drugem polčasu pa so prednost le še višali. V prihodnjem tednu Celjani gostijo Sežance, Grosupeljčani pa bodo drugo zmago v letošnji sezoni lovili v Ilirski Bistrici.

MVP kolaGašper Ovnik (Hrastnik) – 40 minut, 30 točk (7/8 za dve, 4/6 za tri, 4/4 prosti meti), 7 skokov (3 v napadu), 4 podaje, 3 osebne napake, 2 izsilijeni osebni napaki, 1 izgubljena žoga; +/- = +3, indeks 37.