2. SKL: Parklji prvi na kolena položili Lastovko

Rubrika: Nižje slovenske lige

5. kolo 2. SKL ni bilo uspešno za doslej edino neporaženo ekipo tega tekmovanja Vzajemce Lastovko, ki je v Ljubljani s 66:71 izgubila proti Parkljem. Napeto je bilo tudi v Podčetrtku, kjer so Terme Olimia z 79:77 premagale ECE Celje.

Parklji, ki so se s to zmago zavihteli na vrh lestvice 2. SKL, so zaostajali praktično celo tekmo, še celo v 31. minuti je bilo +9 za Vzajemce Lastovko, nato pa v finišu dvoboja razveselili domače navijače. Domžalčani, ki so bili do 5. kola edini nepremagani, so vodili do 37. minute, ko je na semaforju pisalo 58:62, nato pa so Parklji naredili delni izid 13:4, za katerega je bil najbolj zaslužen najboljši strelec in skakalec Ljubljančanov Tomaž Podboj, ki je pri tej seriji vpisal 7 točk od skupno dvajsetih.

Do konca je bilo napeto tudi v Podčetrtku, kjer sta se ekipi 16-krat izmenjali v vodstvu, osemkrat pa je bil izid izenačen. Košarkarji Borisa Zrinskega, ki so vpisali četrto zmago sezone, ECE Celju pa zadali drugi poraz, so največ vodili za 9 točk (47:38), a na koncu trepetali za zmago, saj so Celjani 5 minut pred koncem vodili s šestimi točkami razlike (77:71), ko je Erik Felicijan zadel en prosti met. To je bil tudi zadnji koš na tekmi novopečenih drugoligašev, kar so gostitelji izkoristili s serijo 8:0 in zabeležili pomemben par točk.

Kljub temu, da končni rezultat tega ne kaže, pa je bilo zelo zanimivo tudi v Ajdovščini, kjer je gostovala Plama Pur in zabeležila šele drugo zmago sezone. Bistričani so po vodstvu s 50:48 ob koncu tretje četrtine razliko naredili v začetku zadnjega dela igre, saj so v šestih minutah pripravili delni izid 16:3, povedli s 66:51, nato pa vodstvo le še vzdrževali. Najboljši strelec ekipe je bil znova Grega Jakhel Kolarević (20 točk), ki s povprečno 17,7 točke na tekmo zaseda 4. mesto na statistični lestvici 2. SKL.