2. SKL: Parklji in Lastovka suvereno, Triglav na koncu strl Podčetrtek

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je zaključeno sedmo kolo, ki je postreglo z zanimivima tekmama v Podčetrtku in v Črnomlju. Na Štajerskem je Triglav EGP po preobratu v zadnji četrtini premagala Terme Olimie, na Dolenjskem pa si je domača ekipa šele v izdihljajih tekme zagotovila zmago nad Plamo Pur.

V Podčetrtku so bili obiskovalci tekme med domačimi Termami Olimia in Triglav Elektro gorenjsko prodajo priča izjemno izenačenemu obračunu. Po prvem polčasu je vodstvo ene same točke držala domača ekipa, enako prednost pa so domačini držali tudi pred začetkom zadnje četrtine (64:63). Odločilnih deset minut so bolje začeli gosti iz Kranja in si pred zadnjimi dvemi minutami srečanja priborili tri točke naskoka (82:79), in čeprav se je domači ekipi uspelo približati na le koš zaostanka, so gosti ohranili mirno kri in slavili z 89:87.

LTH Castings je na tekmi v Škofji Loki proti Hrastniku zgodaj povedel, a so Hrastničani Gorenjce kmalu ujeli in izid izenačili na 15. V nadaljevanju so Škofjeločani zaigrali podjetneje, si kmalu nabrali prednost več kot petih točk, v prvi minuti drugega polčasa pa je naskok znašal že deset točk (40:30). Dolenjci so se za tem zbudili in prednost domače ekipe prepolovili, kljub temu pa so igralci LTH Castingsa v zadnji četrtini ohranili mirno kri in tekmo na koncu dobili s 77:63.

V Ajdovščini so Parklji po prvi četrtini vodili s +7, a so jih Ajdovci hitro ujeli v drugi četrtini in na glavni odmor odšli s prednostjo koša. V nadaljevanju pa se je Ljubljančnanom odprlo, v tretji četrtini so dosegli 33 točk, domači le 16, na koncu pa je razlika znašala 15 točk (85:70) v korist Parkljev.

V Ljubljani na tekmi med Slovanom in ECE Celjem so domači tekmo silovito začeli in že v prvi četrtini dosegli 33 točk, do glavnega odmora pa svoj naskok dvignili že na 20 točk (59:39). Z odlično igro je ekipa iz Ljubljane nadaljevala tudi v tretji in četrti četrtini, šest minut pred koncem tekme pa je naskok Slovana znašal že +30 (90:60). Celjani so do konca tekme uspeli poraz nekoliko oblažiti, domačini pa so kljub temu slavili z visokih 103:84.