2. SKL: Mesiček blestel v Litiji, Slovan slavil v Ajdovščini

Rubrika: Nižje slovenske lige

V Iliriski Bistrici, kjer sta se srečali drugo- in tretjeuvrščena ekipa minule sezone, domača Plama Pur in gostujoča Lastovka iz Domžal, se je odločil v drugem polčasu. Kljub odličnemu začetku domačinov, prvo četrtino so dobili s 26:12, pa so v nadaljevanju na plin stopili Domžalčani in preostalih 30 minut dobili s 57:37, tekmo pa z 69:63.

Prvo tekmo v zgodovini v drugoligaški zasedbi je odigral Slovan, ki je bil po zaslugi dobre igre v zadnji četrtini, s 67:61, boljši od Ajdovščine. V gosteh je slavil tudi LTH Castings, ki je v Litiji premagal domačo moštvo kar z 92:69.

V Kranju je Triglav Elektro Gorenjska prodaja s 85:72 premagala novince med drugoligaši, ECE Celje, vse ostale ekipe pa so slavile na domačem parketu. Že v petek so Terme Olimia Podčetrtek slavile proti Kolpi iz Črnomlja, s 86:75, ljubljanski Parklji pa so v soboto na Ježici z 21 točkami razlike (67:46), premagali Hrastnik.

2 skl

2. SKL, 1. krog, 17.10.

TERME OLIMIA PODČETRTEK – Kolpa Črnomelj 86:75 (29:19, 24:13, 13:23, 20:20)
(Remus 19, Žvan 13; Cerkovnik 17 in 9 skokov, Lozar 14)

18.10.

TRIGLAV ELEKTRO GORENJSKA PRODAJA – Ece Celje 85:72 (20:17, 18:18, 23:18, 24:19)
(Jakobčič 20 (8 skokov), Završnik 18 (6 skokov); Krasniqi 16 (10 skokov), Kobale 15)

Ajdovščina – SLOVAN 61:67 (12:17, 15:16, 21:14, 13:20)

Plama Pur – LASTOVKA DOMŽALE 63:69 (26:12, 19:20, 9:20, 9:17)
(Hreščak 15 (6 skokov), Srebovt 11; Balažic 15 (10 skokov), Alispahič 14)

PARKLJI – Hrastnik 67:46 (15:8, 16:6, 19:17, 17:15)
(Podboj 14, Kobal (5 skokov, 5 podaj) in Rogelja (5 skokov) 12; Magušar (10 skokov) in Maček po 13, Durnik 11)

Litija – LTH CASTINGS 69:92 (15:24, 11:23, 11:25, 22:20)
(Podbregar in Koritnik po 16, Mavrin 15; Mesiček 20, Čajič 19 (5 skokov, 5 podaj))