2. SKL: Lastovka še neporažena, prvenec Litije po podaljšku

Rubrika: Nižje slovenske lige

Klubi v 2. SKL so zaključili s tretjim kolom. V Litiji je domača ekipa šele po podaljšku strla odpor ECE Celja, in na koncu slavila s 84:77. Do novih zmag so prišla še moštva Parkljev, LTH Castingsa, Ajdovščine, Kolpe in Lastovke. Domžalčani ostajajo edini neporaženi v novi sezoni.

V Litiji so obiskovalci tekme med domačo ekipo in ECE Celjem spremljali podajšek. Celjane je pet sekund pred koncem rednega dela v vodstvo z 71:69 popeljal Felicijan, a je Trafela ob koncu rednega dela z dvema zadetima prostima metoma izsili dodatnih pet minut igre. V podaljšku so domači nato zlahka prišli do zmage s sedmimi točkami razlike (84:77).

Na Gorenjskem, v Kranju, je na samem začetku tekme vse kazalo na to, da bodo domači prišli do lahke zmage, saj so povedli z 12:2, a se je ekipa Lastovke hitro vrinila v igro in na glavni odmor odšla s petimi točkami naskoka (37:32). Domžalčani do konca tekme vodstva niso izpustili iz rok in slavili še tretjič zapored, tokrat s 76:64.

Terme Olimia Podčetrtek na domačem parketu niso bile kos LTH Castingsu, ki je slavil s 86:75. Kolpa iz Črnomlja je še pred zadnjo četrtino proti Slovanu zaostajala za štiri točke (63:67), nato pa v odločilnih desetih minutah Ljubljančanom dovolila, da dosežejo le sedem točk. Sami so jih dosegli kar 29 in na koncu tekmo dobili z 91:74.