2. SKL: Janc odločil derbi, termalci boljši od Slovana, novo slavlje Parkljev

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je 13. kolo prineslo tri izjemno zanimive tekme. V Črnomlju je domači Kolpi zmago nad Vzajemci Lastovko s 76:75 prinesel Domen Janc, ki je 37 sekund pred koncem zadel odločilni prosti met. V Litiji je Hrastnik premagal domačo ekipo s 77:72, Plama Pur pa je bila že v petek z 82:79 boljša od Triglav Elektro gorenjske prodaje.

Poraz Slovana

V Podčetrtku na dvoboju med domačimi Termami Olimie in Slovanom, je bil odločilen drugi polčas, natančneje tretja četrtina, ki jo je domača ekipa dobila s 24:10. Pred zadnjimi desetimi minutami igre so si igralci iz Podčetrtka tako priigrali 17 točk prednosti, tekmo pa na koncu dobili s 86:67.

Na tekmi v Kranju so igralci Plame Pur že v prvi četrtini dosegli 29 točk, do konca prvega polčasa pa so si priigrali deset točk prednosti (49:39). V drugem polčasu je Triglav EGP zaigral bolje, in se v zadnji četrtini šest minut pred koncem celo približal na le točko zaostanka, a so gostje v končnici ohranili mirno kri, in slavili zmago z 82:79.

Suvereni Parklji

V Ljubljani so si Parklji že v prvem polčasu priigrali zajetno prednost pred ECE Celjem (54:36), v tretji četrtini pa je naskok Ljubljančanov že presegel mejo 20 točk. Celjani so v prvem delu zadnje četrtine nekoliko znižali zaostanek, a so Parklji tekmo suvereno zaključili in z 92:66 slavili osmo zmago v tej sezoni.

V prvi četrtini tekme v Ajdovščini si je ekipa LTH Castingsa priborila lepo prednost desetih točk (25:15), toda domači so v drugem delu igre zaigrali bolje in zaostanek zmanjšali. V tretji četrtini so Škofjeločani znova zagospodarili na parketu in v drugem polčasu dopustili Ajdovcem, da so dosegli le 20 točk. Gorenjci so jih dali 46 in na koncu zmagali z 79:47.

Hrastnik obranil prednost

Prvi polčas tekme v Litiji je bil izenačen, po 20 minutah pa so domači proti Hrastniku vodili z 42:37. V tretjem delu igre pa so bolje zaigrali Hrastničani in četrtino dobili z 22:12 ter povedli z 59:54. In čeprav so se domači štiri minute pred koncem približali na le točko zaostanka (64:65), nato kar dve minuti niso dosegli koša, kar je Hrastnik izkoristil in pobegnil na 71:64. V zaključku tekme so se Litijani približali na 68:71, toda Sattler, Tušek in Maček so pri Hrastniku poskrbeli za mirno končnico in zmago s 77:72.

Drama v Črnomlju

V Črnomlju na tekmi med domačo Kolpo in Vzajemci Lastovko, je domača ekipa nadzor nad tekmo prevzela v tretji četrtini. Pred zadnjimi sedmimi minutami tekme so Črnomeljčani vodili s 65:61, minuto kasneje pa že z 71:63. Lastovka se je po nizu osmih zaporednih točk vrnila v igro in manj kot dve minuti pred koncem rezultat poravnala na 75, toda Domen Janc je 37 sekund pred koncem zadel enega od dveh prostih metov za vodstvo Kolpe s 76:75. Rezultat se do konca tekme ni več spremenil, dve sekundi pred koncem tekme pa je Mišič zgrešil še met, ki bi Domžalčanom prinesel zmago.