2. SKL: Celjani zbujeni, Triglav boljši kot Grosuplje, termalci ugnali Parklje

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto so bile na sporedu štiri tekme 2. SKL. Triglav je ugnal Grosuplje, Parklji so morali priznati premoč Termam Olimia Podčetrtku, Celje pa je doseglo visoko zmago na gostovanju v Portorožu. Medvode tudi po tretji tekmi ostajajo brez zmage, saj so izgubile na gostovanju pri LTH.

2. SKL, 4. krog, 27.10.
ECE TRIGLAV – Grosuplje 85:68 (21:13, 25:21, 20:19, 19:15)
Kuralt (5 skokov) in Julević (9 skokov in 5 asistenc) po 17, Zdolšek 15 (8 asistenc); Snoj 17 (7 skokov, 5 asistenc), Savič 14, Šuša 11.

Košarkarji Triglava so v četrtem kolu prišli do druge zmage, Grosuplje pa je zabeležilo še tretji poraz. Dolenjci so v prvih dveh kolih izgubili proti LTH in Parkljem, do edine zmage v tej sezoni pa so prišli na domači tekmi proti Hrastniku. Ravno Zasavci so edina ekipa v tej sezoni, ki je vzela mero Triglavu, ki je poleg današnje zmage ugnal še Portorož.

Grosuplje na gostovanju v Kranju ni vodilo, domači košarkarji pa so na koncu zmagali z drugo najvišjo prednostjo na tekmi. Že po prvih desetih minutah je Triglav vodil za osem in imel nadzor nad potekom tekme. Kranjčani so dobili vse štiri četrtine, vendar zmaga le ni bila tako lahka, kot to kaže končni rezultat.

Na začetku drugega polčasa je Grosupeljčanom uspel delni izid 7:0, s katerim so se približali na zgolj pet točk zaostanka. Domači košarkarji so strnili vrste in hitro povišali na dvomestno prednost. Varovanci Petra Hojča se niso uspeli več vrniti in dve točki sta ostali v Kranju.

Vsi trije najboljši strelci tekme so dosegli po 17 točk. Pri domačih sta bila to Grega Kuralt in Mensud Julević, pri Grosupeljčanih pa Luka Snoj.

Dolenjci bodo v petem kolu gostili Portorož, Triglav pa se odpravlja na težko gostovanje v Sežano.

Parklji Ljubljana – TERME OLIMIA PODČETRTEK 81:92 (23:26, 20:23, 16:21, 22:22)
Urbas 30 (8 skokov, 5 asistenc), Hirschmann 14 (6 skokov), Kovačević (9 skokov) in Ličen (8 skokov) po 10; Cerkovnik 22 (14 skokov), Milašinović 18 (5 skokov, 6 asistenc), Žvan 16.

Košarkarji Term Olimia Podčetrtka so prišli še do četrte zmage v 2. SKL in ohranili mesto na vrhu, Parklji pa so na svoji tretji tekmi v tej sezoni drugič izgubili. Edino zmago so dosegli v prvem kolu, ko so visoko ugnali Grosuplje.

Z izjemno uvodnih minut prve in druge četrtine so bili v vodstvu aktualni prvaki 2. SKL. Parklji so se dobro upirali, vendar zmage moštva iz Podčetrtka niso uspeli ogroziti. Ljubljančane je v igri držal predvsem dober met iz razdelje, saj so zadeli dvanajst metov za tri točke, pri tem sta prednjačila Urbas (5) in Hirschmann (4). Slednji je odigrali prvo prvenstveno srečanje po povratku iz mladinskih olimpijskih iger, kjer je skupaj z Erikom Groznikom, Janom Razdevškom in Danom Osrečkijem prišel so bronastega odličja v košarki 3×3.

Čeprav je bil zaostanek domačih v tretji četrtini že 15 točk, so se v zadnjem delu približali in pet minut pred koncem zaostajali le še za šest. Podčetrtčani niso dovolili preobrata, zmago gostov je s trojko potrdil Rene Žvan.

Izjemno tekmo je odigral Matic Urbas, ki je dosegl kar 30 točk, ob tem pa zbral še osem skokov in pet asistenc. Trener domačih Nejc Kobal je lahko zadovoljen tudi s 14 točkami povratnika Adriana Hirschmanna, ki bo ljubljanski ekipi dal dodatno dimenzijo v igri. Pri gostih je s suvereno igro pod obročem kraljeval Anže Cerkovnik ter bil z 22 točkami ter 14 skoki prvo ime svojega moštva. Ekipi sta na celotnem srečanju skupaj izgubili zgolj 12 žog.

Vodilno moštvo 2. SKL bo na parket ponovno stopilo v petek, 2. novembra, ko v Podčetrtku gostuje ekipa Hrastnika. Parklji bodo dan pozneje gostovali v Medvodah.

Portorož – CELJE 73:107 (13:24, 21:26, 18:29, 21:28)
Cvetičanin 16 (6 asistenc), Radanovič 13, Bahor 12; Nuhanović 27 (15 skokov), Rizman 23 (7 skokov), Koštomaj 17 (5 asistenc).

Košarkarji Celja so odigrali prvo ligaško tekmo pod vodstvom novega trenerja Vladimirja Rizmana in prišli do visoke zmage na gostovanju v Portorožu. Celjani so razmerje zmag in porazov poravnali na dva, Portorožani pa so izgubili tretjič v tej sezoni, edino zmago so dosegli proti Trotom.

Ravno poraz proti novomeški ekipi je prinesel menjavo na trenerskem mestu celjskega drugoligaša. Po odhodu Robija Ribežla je mesto glavnega trenerja zasedel Vladimir Rizman. Štajerci so gostovanje na slovenski obali začeli odločno in hitro prišli do dvomestne prednosti. Tudi v nadaljevanju pa sta se tekmeca samo še oddaljevala. Ob polčasu je bilo +16, ob koncu tretje četrtine pa že +27.

Gostje so bili zelo natančni pri metu za dve točki, saj so zadeli skoraj tri četrtine vseh metov. Pri tem elementu sta prednjačila Tadej Koštomaj (8/8) in Salih Nuhanović (13/19). Portorožani niso našli odgovora na celjsko igro in v zadnjem delu tekme je prednost presegla 40 točk. Srečanje se je zaključilo z rezultatom 107:73.

Pri domačih je pet košarkarjev preseglo mejo desetih točk. Najbolj razpoložen je bil Aleks Cvetičanin, ki je 16 točkam dodal šest asistenc. Celje je drugič v sezoni doseglo stotico, nocoj sta imela svoj večer Salih Nuhanović (27 točk in 15 skokov) ter Jan Rizman, ki je dosegel 23 točk in zbral še sedem skokov.

Celjani bodo 3. novembra gostili Plamo Pur, Portorož pa se odpravlja na gostovanje v Grosuplje.

LTH CASTINGS – Brinox Medvode 83:67 (19:15, 22:22, 24:19, 18:11)
Vesel 21 (9 skokov), Marković in Sočak po 15; Mišič 30 (8 skokov), Ribnikar 10 (6 skokov), Tovilović 9.

Škofjeloški LTH je prišel do druge zmage v sezoni in se s tem izkupičkom poravnal s Celjem, Troti ter Mesarijo Prunk, ki pa mora tekmo četrtega kola še odigrati. Medvode so doživele tretji poraz v tej sezoni in ostajajo edina ekipa v 2. SKL, ki še ni okusila slasti zmage.

Večji del obračuna v Škofji Loki so bili v prednosti domači, druga četrtina pa je minila v znamenju košarkarjev Medvod, ki so v tem delu tekme povedli, vendar že pred glavnim odmorom prepustili vodstvo varovancem Jake Hladnika. Domači v drugem polčasu niso ponovili napak iz prvega, ko so izpustili priigrano prednost. Slednja je dvomestna postala šele v zadnji četrtini, ko so Škofjeločani dokončno vzpostavili prevlado in tekmo dobili z rezultatom 83:67.

Domači so bili veliko boljši v skoku, ki so ga dobili s 47:29. Poleg tega pa so imeli gostje premalo razpoloženih košarkarjev. Jure Mišič je dosegel 30 točk, vendar pa prave pomoči s strani soigralcev ni imel. Dvomestni izkupiček je imel le še Jure Ribnikar (10). Pri LTH je 21 točk dosegel Matic Vesel, poleg tega pa zabeležil še 9 skokov in 4 asistence. Po 15 točk sta dodala še Marković in Sočak.

LTH se prihodnjo soboto odpravlja na gostovanje v Novo mesto, Medvode pa bodo prvo zmago v sezono lovile na domačem srečanju proti Parkljem.