Krka je po zmagi v uvodnem krogu in osvojenem superpokalu v Lig ABA nanizala tri poraze, zadnjega nocoj, ko jo je v Novem mestu z 56:67 porazil evroligaš Crvnena zvezda. V domači vrsti je blestel Marko Luković (14 točk, 18 že v prvem polčasu). Stefan Jović jih je prispeval 14 za goste.

gurudic

Slovenija – Beograd 0:2

To je bil še drugi poraz slovenskega kluba v 5. krogu proti Beograjčanom. Spomnimo – sinoči je Olimpija tesno po trojki Vanje Marinkovića klonila proti Partizanu (86:85).

Liga ABA, 5. krog, 17.10.
Krka – CRVENA ZVEZDA 56:67 (17:19, 15:23, 11:11, 13:14)
Krka: Rebec 3 (3 podaje), Curry 6, Kastrati 5, Dimec 6, Čebular 12, Luković 24.

statistika krka cz
Krka je dobila skok, ob takem izkoristku za 2 točki Zvezda ofenzivnega skoka ni potrebovala (foto: kosarka.si)

Usodna serija

Novomeščani so tekmo izvrstno začeli in povedli 11:4. Zvezda je domačina prehitela na 17:19, potem pa naredila serija 0:8 za 20:28, ob polčasu pa je bilo 32:42. Prednjačila sta Marko Gudurić in Stefan Jović.

Dve trojki

V nadaljevanju se razmerje moči ni spremenilo, Zvezda je v 39. minuti povedla za 17 (50:67), potem pa je domači branilec Ronald Curry z dvema zaporednima trojkam omilil poraz. Teh šest točk pa je bilo sploh edinih, ki jih je Američan dosegel na tekmi. Brez točk pa je tekmo sklenil tudi Dominic Elliot (njegova druga tekma v letošnji sezoni, da se ni vpisal med strelce; prvič proti FMP-ju).

Trener Dejan Mihevc pa je 12 minut na tej tekmi namenil Mihi Škedlju, ki je dvema skokoma dodal še podajo.