Zvezda razred zase proti Krki

Košarkarji Crvene zvezde v tej sezoni ne poznajo poraza – v osmi uradni tekmi so dosegli osmo zmago, z 80:66 so ugnali novomeško Krko.

Dolenjci so vodili enkrat samkrat – 7:8 je bilo, potem so domačini stopnjevali ritem, prednost pa je hitro postala dvomestna, ki je zrasla na +20.

Nekaj boljšo igro je slovenski državni podprvak pokazal v 2. delu, ko je po košu Luke Lapornika v 25. minuti prednost spustil na -9 (53:44), za kaj več pa je bilo premalo razpoloženih mož v dresu Novomeščanov.

Domačini so z minimalno razliko dobili skok (32:29), bistvene razlike ni bilo pri izgubljenih žogah (13:15). Precej večji razkorak pa se pokaže pri metu za 2 točki – Zvezda je zadevala s 60-odstotno natančnostjo, Krka le 42,5%. Zvezdini zaključki so bili dodelani, Krkini ne.

Najbolj razigran je bil vnovič Paolo Marinelli (15 točk, 7 podaj).

V dresu Krke je debitiral Blaž Mahkovic (17 minut, 3 točke, 1 podaja, 1 ukr. Žoga).

V domači vrsti sta se s 10 točkami izkazala Joe Ragland in Dušan Ristić.