Zvezda premočna za Olimpijine upe

Košarkarji Uniona Olimpije so v polfinalu turnirja v Valjevu izgubili proti Crveni Zvezdi, 64:44 je bilo. S 14 točkami se je izkazal Nemanja Ščekić. Olimpijo jutri čaka boj za 3. mesto, tekmec pa Mega Leks (z ex-Olimpijinim igralcem Amarjem Mehićem) ali pa Igokea.

Turnir Valjevo 2017, polfinale, 25.3.
UNION OLIMPIJA – CRVENA ZVEZDA 44:64 (35:48, 23:32, 8:18)
UOL: Samar, Lucu Dražovič 8, Kobal, Blatnik 2, Hari, Vukovič, Gorbachov 11, Tivadar, Blatnik, Daneu 2, Ščekić 14, Dragan 7, Janežič. Trener: Lojze Šiško, Pomočnik: Andrej Podvršnik, Vodja strokovnega štaba: Tomaž Fartek in uradni predstavnik: Srečko Bester.

Zmajčki so srečanje  vstopil s precej nervoze in nepreciznosti, kar so čvrsti Beograjčani dodobra izkoristili in prvi del igre dobili z desetimi točkami naskoka. Igralci Crvene Zvezde so si v četrti minuti drugega dela priigrali 14 točk prednosti. V zadnjih petih minutah drugega dela so igralci Olimpije prednost Zvezde uspeli znižati na devet točk zaostanka. V prvem polčasu je Crvena Zvezda dobila skok (23:12), imela pa je tudi izvrsten izkoristek za dve točki (57%; Olimpija le 23%). V tretjem delu smo gledali precej izenačeno tekmo, a so tekmeci še povečali prednost na 14 točk, na koncu pa se je ta ustavila pri +20. Pri gostih je blestel Aleksa Ilić, ki je bil nerešljiva uganka za zmajčke.