Zvezda na krilih Blažiča šele v zadnji četrtini strla odpor Krke

Košarkarji Krke so se odlično borili na derbiju 8. kola ABA Lige in bili za zmago na gostovanju pri Crveni zvezdi v igri skorajda do konca. Domači so slavili s 85:78, kar je zmaga z najnižjo razliko rdeče-belih v Pionirju letos.

Z poškodbami precej obremenjeni gostje, pri katerih je na tekmi bolečino začutil še Jasmin Hukić in zaradi tega odigral vsega dve minuti in pol, so pod domačim pritiskom podlegli šele v drugi polovici četrte četrtine. V zadnjem delu igre je blestel slovenski reprezentant Jaka Blažič, dosegel je 9 od skupno 13 točk, vključno s šestimi zaporednimi, ko je pet minut pred koncem prednost Crvene zvezde dvignil na 69:63. Toda gostje iz Novega mesta se niso predali, čeprav so po Blažičevi trojki zaostajali že za 12 (66:78). Komaj v zadnji minuti je vse dvome o zmagovalcu Marcus Williams s trojko od table.

Začetek dokaj slab

Dolenjci tekme sicer niso dobro začeli ter neporaženemu moštvu ABA lige predvsem z izgubljenimi žogami (5 v prvi četrtini) dovolili, da hitro pobegne na 15 točk razlike. V drugi četrtini pa je sledil preobrat v režiji varovancev Aleksandra Džikića, ki so s preudarno igro v napadu, nekaj zadetimi trojkami in predvsem solidno obrambo, povsem zaustavili domače, ta del igre dobili s 30:19 in na glavni odmor odšli z vsega točko zaostanka (40:41).

Bolčina skoraj nezgrešljiv s polrazdalje

Tudi tretji del igre je potekal v podobnem stilu – Malcolm Armstead je znova našel formo in zadel nekaj težkih metov, podobno je uspevalo tudi Tomažu Bolčini, ki je vseh svojih 14 točk in s tem rekord sezone dosegel z meti s polrazdalje. Pred zadnjimi 10 minutami igre so tako Novomeščani celo vodili z dvema točkama, a do konca niso zdržali.

Prvi poraz Mege doma

Na uvodni nedeljski tekmi je Szolnok večji del tekme vodil, domači so se na koncu približali in celo povedli, a je imel Marko Brkić svoj načrt. Dosegel je 16 točk v zadnji četrtini in bil glavni akter prve zmage Szolnoka v gosteh, Mega Vizura pa je prvič klonila v Sremski Mitrovici.

ABA Liga, 8. kolo

Nedelja, 16. november:
CRVENA ZVEZDA
 – Krka 87:78 (22:9, 19:31, 15:18, 29:20)
(Williams (10 podaj) in Zirbes po 14, Blažič 13, 5 skokov in podaji v 25 minutah; Armstead 20 in 7 podaj, Bolčina 14, Booker (10 skokov) in Wangmene po 13)

Mega Vizura – SZOLNOK 80:85 (13:19, 24:21, 26:22, 17:23)
(Miljenović 17 in 8 podaj, Kešelj in Zagorac po 15; Brkić in Lorant po 18)

Ponedeljek, 17. november:
Cibona – Cedevita (18:00)
MZT Skopje – Metalac (20:30)

Sobota, 15. november:
Levski – PARTIZAN 66:98 (14:17, 16:19, 23:28, 13:30)
(Ivanov 20; Mulutinov 21 in 11 skokov, Gagić 20, Murić 13, 7 skokov, 3 podaje in 4 ukr. žoge v 30 minutah)

Zadar – BUDUĆNOST 61:73 (13:22, 21:14, 8:11, 19:26)
(Sobin 26 in 13 skokov, Ramljak 12; Šehović 17, Subotić 13, … Čapin brez učinka v 6 minutah)