ŽU18: Oslabljene Slovenke prvič poražene

Slovenska dekliška reprezentanca do 18 let je v prvem kolu drugega dela evropskega prvenstva v Celju doživela prvi poraz. Čehinje so bile boljše z 62:58. V torek v dvorani Zlatorog sledi tekma z Nizozemkami, vstop nanjo bo prost.

0308_mladinke1
Slovenke prvič klonile (foto: Kzs.si)

EP U18, mladinke, 2. del, 1. krog, 3.8.
ČEŠKA – Slovenija 62:58 (21:15, 12:19, 13:9, 16:15)
Češka:
Malečkova 11, Šoukalova 7 (10 skokov), Hoskova 2, Löflerova, Heroschova, Matuškova 6, Stoupalova 4, Šipova 6, Holešinska 13, Reisingerova 13 (11 skokov), Krejzova, Rokošova.
Slovenija: Jakobčič 11 (8 skokov), Mićunović, Potočnik 6 (6 skokov, 4 podaje), Seničar (6 skokov, 4 podaje), Gwashavanhu 15, Prezelj 11, Jesenšek 3, Lešek, Friškovec 5, Ocvirk 8 (10 skokov), Krošelj, Murn.

Oslabljene

Glavni razlogi, da je slovenska vrsta celjski parket zapustila sklonjenih glav, so bili nerazpoloženost pri metu z razdalje, prelahko izgubljene žoge in slabo zapiranje prostora pod lastnim obročem. Predvsem pri slednjem glavni trener Damir Grgić ni imel velike izbire, saj je bil njegov izbor visokih igralk na tej tekmi precej omejen. Slovenija je srečanje začela brez Neže Murn, ki je nastope na tem tekmovanje, zaradi poškodbe kolena na zadnjem obračunu predtekmovanja, bržkone že zaključila (predvidoma v torek bodo znani rezultati podrobnih preiskav), po slabih treh minutah pa je po naletu tekmice na klopi z bolečinami v ramenu obsedela še Zala Lešek.

Ujele so jih

Čehinje so te težave znale izkoristiti in sredi devete minute povedle z 21:11. Naša dekleta se pred znova lepo zapolnjenimi tribunami dvorane Golovec niso predala. Z vztrajnostjo so počasi topile zaostanek, s prostima metoma Annamarie Prezelj pa na začetku druge četrtine ujele priključek (24:23).

Ob tem so s consko obrambo dodobra povsem ohromile češki napad, kar pa ni bilo dovolj za pobeg. Češka jim je vračala z ozka obrambno postavitvijo, ki ni dovoljevala prodorov pod koš, medtem ko met z razdalje Slovenkam ni stekel, četudi sta zaporedni trojki Nine Jesenšek in Maje Jakobčič poskrbeli za kratek preblisk in vodstvo s 30:27.

Ni šlo

Čehinje so se nevarno oddaljile v 26. minuti. Z dobrim skokom v napadu – na tekmi so jih zbrale kar 20 (skupaj 45 skokov) – so povedle s 43:36. Grgić je tedaj hitro reagiral ter v igro poslal Zalo Friškovec in Altheo Gwashavanhu, ki sta poživeli igro. Prav slednja, ki je bila na koncu s 15 točkami (5:5 za dve, prosti meti 5:6) najboljša strelka Slovenije, je v 32. minuti poskrbela za novo veselje na tribunah celjske dvorane. Slovenija je po njenih šestih zaporednih točkah povedla z 49:48, Prezljeva (11 točk, 0:10 iz igre, prosti meti 11:12) pa je pet minut pred koncem bila natančna za 56:54. Temu so sledile nove minute Čehinj, ki so napravile preobrat, povedle s 60:56, Slovenke pa se nato zavoljo lastnih napak in zgrešenih metov niso več uspele pobrati.