ŽU18: Slovenija hrabro padla

Reprezentanca deklet do 18 na evropskem prvenstvu v Celju žal ostaja brez uvrstitve v polfinale. Na četrtfinalni tekmi je bila Rusija boljša z 89:80. Slovenke sedaj čakajo obračuni za razvrstitev od 5. do 8. mesta. V soboto jim bodo v dvorani Zlatorog ob 14.00, in ne ob 16.15, najprej nasproti stale Nizozemke.

0108_u18
Mladinke so navdušile (foto: Kzs.si)

EP U18, A divizija, četrtfinale, 7.8.

Slovenija – RUSIJA 80:89 (14:24, 21:16, 12:28, 33:21)
Slovenija: Jakobčič 9, Mićunović 3, Potočnik 13, Seničar, Gwashavanhu 7 (10 skokov), Prezelj 23 (5 podaj), Jesenšek, Lešek 2, Friškovec 6, Ocvirk 13, Krošelj 4, Murn.

FRANCIJA – Nizozemska 89:32 (22:10, 20:9, 26:8, 21:5)
(Tadić 16 (7 skokov), Chartereau 15 (12 skokov); Westerik 6, Ndiba 5)

ŠPANIJA – Belgija 59:53 (25:15, 18:13, 11:13, 5:12)
(Condo (17 skokov, 6 podaj) in Salvadores po 18; Maesschalck 12, Ouahabi 11)

Češka – ITALIJA 46:63 (9:23, 15:12, 13:10, 9:18)
(Šipova 17, Reisengerova 9; Pan 14, Santucci 13)

Rusinje so v tekmo krenile izjemno. Šest metov za tri točke iz prav toliko poizkusov jih je po dobrih šestih minutah popeljalo do vodstva z 21:8, njihov nalet pa se tu ni zaustavil. Slovenkam se je še slabše pisalo devet minut kasneje. Branilki Olga Frolkina (20 točk, 4:5 za tri) in Svetlana Gorškova (16 točk, 3:4 za tri) sta dodali nova uspešna zaporedna meta izza polkroga, in Rusijo popeljali že na 18 točk naskoka (34:16).

A to ni dokončno potopilo slovensko barko, ki je z izjemno borbenostjo počasi, a vztrajno začela pluti proti površju. Devetim zaporednim točkam Larise Ocvirk (13 točk) je tik pred polčasom Althea Gwashavanhu (7 točk, 10 skokov) dodala koš in dodaten prosti met, po katerem je Slovenija na premor odšla le še s petimi točkami zaostanka (35:40).

Dodatno je na tribunah završalo na začetku drugih 20 minut. Kapetanka Alma Potočnik (13 točk) je zadela za 37:40, Annamaria Prezelj (23 točk, 5 podaj) pa sredi 25. minute za 41:44. Namesto pike na i so sledile vnovične črne minute slovenske vrste. Rusija jih je izkoristila za delni niz 15:2, ki je s trojko ob sireni na zadnjih 10 minut odšla s prednostjo 21 točk (68:47). Toda Slovenke so še enkrat strnile svoje vrste. Na krilih glasne podpore s tribun so v zadnjo minuto srečanja vstopile z rezultatom 80:84, tudi v drugo pa sreča, žal, ni bila na njihovi strani.