ŽU18: S polnim Golovcem poraziti še Češko

Po dnevu premora se v Celju nadaljuje evropsko prvenstvo za dekleta do 18 let. Slovenska dekleta se bodo v drugem delu borila za eno izmed prvih štirih mest skupine F, ki vodijo v četrtfinale. Prve nasprotnice bodo Čehinje. Ponedeljkova tekma v dvorani Golovec se bo začela ob 18.30, vstop pa je prost!

Slovenija – Hrvaška (18.30)

Čehinje so v Celje prispele z visokimi cilji, saj je ta njihova generacija pred dvema letoma igrala v finalu evropskega prvenstva do 16 let, na lanskem svetovnem prvenstvu U17 pa zasedla četrto mesto. Na uvodu letošnjega prvenstva za mladinke so doživele hladen tuš, potem ko so jih porazile Hrvatice (66:78). Jezo so nato stresle nad Estonijo (76:29), za konec prvega dela v skupini D pa suvereno opravile še z Nizozemkami (60:55). Iz predtekmovanja, v katerem so bile v povprečju druge najboljše pri skupnem skoku (51,7 na tekmo), skoku v napadu (22,0 na tekmo) ter podajah (16,0 na tekmo), so prenesle eno točko.

Čehinje pod obročem premorejo v Nemčiji rojeno Julio Reisingerovo. Robustna 193 centimetrov visoka košarkarica, ki je leto dni mlajša od večine igralk na tem prvenstvu, v povprečju na tekmi v 22 minutah dosega po 13 točk, 11 skokov (tretja najboljša skakalka) ter 2,3 blokade (tretja najboljša blokerka). Nevarna je tudi češka branilska linija, ki veliko poskuša z meti za tri točke. Na treh tekmah skupinskega dela so češke reprezentantke izza polkroga poizkušale kar 88-krat (izkoristek 25/88), kar je z naskokom največ v dosedanjem delu tekmovanja. Pri tem je prednjačila organizatorka igre Petra Holesinska z več kot tretjino omenjenih metov (izkoristek 8/29).

Damir Grgić, glavni trener slovenske reprezentance U18:
“Čehinje so zelo kvalitetna reprezentanca. Pred dvema letoma so s to generacijo zaigrale v finalu kadetskega evropskega prvenstva. Premorejo odlično košarkarico na centrskem položaju, morda celo najboljšo na tem prvenstvu, ter ostrostrelske branilke. Ena izmed njih na tekmo v poprečju vrže tudi deset trojk. Naša reprezentanca bo morala biti na tej tekmi osredotočena vseh 40 minut ter nasprotnice prisiliti v naš ritem igre. Tako bomo imeli možnosti za zmago. Prepričan sem, da nam je dan počitka dobro koristil. Na tribune dvorane Golovec znova lepo vabim vse navijače in ljubitelje košarke. Z vami nam bo lažje, naša dekleta pa si zaslužijo vašo pomoč.”