Zoki do prvih točk v VTB ligi

Rubrika: Evropske lige

Moskovski Khimki si po treh tekmah v VTB ligi deli prvo mesto z Zenitom, ki je prav tako dobil vse tri tekme. Na zadnji tekmi proti moštvu Vita Tbilisi je Khimki dokazal, da je vsaj za razred boljši od nasprotnikov, na kar nakazuje tudi končni rezultat 117-73.

Razveseljiva pa je predvsem novica, da je tudi Zoran Dragić pripomogel k visoki zmagi in da je za moskovski klub dosegel prve točke v ligi VTB. Zoki je na parketu preživel nekaj več kot 18 minut in pol, v tem času pa je v statistiko vpisal 3 točke (1/4 za dve točki, 0/3 za tri točke, 1/1 prosti meti), tem pa dodal še 3 skoke, 5 asistenc in 1 ukradeno žogo.
Sicer pa sta bila na tekmi najbolj razpoložena Petteri Koponen s 22 in Alexey Shved s 19 točkami.

Liga VTB, 3. krog, 12.10.
KHIMKI– Vita Tbilisi 117:73

Slovenec v Ligi VTB:
Zoran Dragić (Khimki) – 18,5 minut, 3 točke (1/4 za 2; 0/3 za 3, 1/1 prosti meti), 3 skoki, 5 podaj