Zmaji z Zekotom utišali zagrebške volkove

Tudi Union Olimpija se lahko pohvali z zmago nad hrvaškim klubom. V Zagrebu so zmaji z 79:75 premagali Cibono. S 16 točkami se je izkazal Zack Wright, tri manj ob izredno dobri igri v obrambi pa je dodal Gregor Hrovat. V domači vrsti je bil pri metu Dardan Berisha (22).

Liga ABA, 4. krog, 9.10.
Cibona – UOL 75:79 (17:25, 19:18, 13:16, 26:20)
Union Olimpija: Wright 16 (6:7), Rupnik 2, Hrovat 13 (2:2), Mesiček 3 (1:2), Nikolić 8, Vučetić 3 (1:2), Lapornik 4, Lesić 13, Zagorac 12, Zakis 5.

Olimpija je že v prvi četrtini dala vedeti, da želi do 14. zmage v 31. medsebojni tekmi. Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so ušli na 17:25, plus so zadržali do konca prvega polčasa (36:43). Naskok so še povišali v tretji četrtini (46:59), a v zadnjih desetih minutah vse zapravili.

Cibona je prišla na 68:68, potem na 73:73. Vajeti igre je v svoje roke vzel najbolj plačani košarkar v dresu zmajev Zack Wright in s štirimi prostimi meti zapečatil usodo Volkov, kjer vnovič ni bilo Žana Marka Šiška.