Zmaji poraženi na zadnji pripravljalni tekmi

Košarkarji Petrol Olimpije so na zadnji pripravljalni tekmi pred začetkom tekmovalne sezone 2018/19 izgubili proti ekipi Alma Pallacanestro iz Trsta (72:89).

Moštvo iz Trsta je prekinilo niz dveh zaporednih zmag Petrol Olimpije in poskrbelo, da so Zmaji pripravljalno obdobje, med katerim so odigrali sedem prijateljskih tekem, sklenili z negativnim učinkom zmag in porazov. Trikrat so izbranci glavnega trenerja Zorana Martića parket zapustili dvignjenih glav, štirikrat pa so bili nasprotniki uspešnejši.

Ključni korak k zmagi so Tržačani na dvoboju, ki si ga je s tribun ogledal tudi legendarni trener Bogdan Tanjević, napravili v tretji četrtini, ko so Zmaje prisilili v številne napake, ki so jih na drugi strani kaznovali z zadetimi meti za tri točke in atraktivnimi zabijanji. Tako je semafor sredi tretjega dela igre kazal 58:45 za domačine, po odlični blokadi Mirze Begića in zabijanju Issufa Sanona, so se Ljubljančani sicer malenkost približali, a je Alma vrnila s štirimi zaporednimi točkami za najvišjo prednost na tekmi (62:47).

Pri vodstvu domačinov z 18 točkami razlike (73:55) pa so se Zmaji končno zbudili in zaostanek trikrat zmanjšali na le devet točk (67:76, 70:79, 72:81), se borili do zadnjih atomov moči, nato pa v sami končnici popustili, kar so Tržačani izkoristili in se na koncu veselili zmage z 89:72.

Najboljši strelec Petrol Olimpije je bil Marvin Jones s 16 točkami, desetico pa sta presegla še Issuf Sanon (13) in Jan Špan (11).

Zoran Martić, glavni trener Petrol Olimpije:
»Na dvoboju smo videli precej nihanj v naši igri, posledično je bil rezultat takšen, kot je bil. Pozna se, da nam manjkajo igralci, ki so ta trenutek na reprezentančnih dolžnostih. Čakamo, da se vsi fantje vrnejo, da se lahko znova začnemo pripravljati na prihajajoče tekme v polni postavi.«