Zmaji ponižani v Stožicah

Rubrika: Liga prvakov

Petrol Olimpija je na domačem parketu v Areni Stožice v tretjem kolu Lige prvakov utrpela poraz proti Segafredo Virtusu iz Bologne. Zmaji so z gosti držali priključek le v prvi četrtini, nato pa podlegli zelo dobri predstavi Italijanov. Končni rezultat je bil 92:61 v korist črno-belih.

Po treh kolih košarkarske Lige prvakov so Zmaji še brez zmage, potem ko so se v uvodnih obračunih pomerili s še vedno nepremaganimi Strasbourgom, Promitheasom ter Virtusom.

To pot je bil nasprotnik prepričljivo boljši od čete pod vodstvom Zorana Martića, ki je uspela držati priključek le v prvi četrtini, ko so tudi večino časa vodili. Prvi del igre so gostje dobili s tremi točkami naskoka, nato pa je sledila usodna druga četrtina.

V tej so košarkarji Virtusa prednost treh točk pretvorili v devetnajst v zgolj desetih minutah igre in s tem pravzaprav že odločili tekmo v svoj prid. V drugi polovici srečanja so se zeleno-beli na vse pretege trudili preobrniti tok srečanja, a zaman. Tekma se je zaključila z rezultatom 92:61 v korist Italijanov.

V domači četi je bil najbolj učinkovit Jan Špan z 18 točkami, sledil pa je Bojan Radulović z devetimi. Issuf Sanon je štirim točkam dodal devet skokov in pet podaj.

Zmaji bodo na parket Arene Stožice znova stopili v soboto, ko ob 17.00 v petem kolu Lige ABA v Ljubljano prihaja Cibona. Petrol Olimpija pa bo aktivna tudi v nedeljo – tretje kolo državnega prvenstva prinaša obračun s Šentjurjem.