Zmaji po Krki doživeli mrk, danes bi ga radi končali

Več kot mesec dni je minilo od zadnje zmage Uniona Olimpije v Ligi ABA – 18.10. so v gosteh iz hlač stresli evroligaško Crveno zvezdo, teden dni dlje pa je minilo od zadnje domače zmage v regiji – z 80:50 so odpravili Krko. Potem ni več šlo. Morda se serija prekine danes, ko bo 17. uri v Stožicah gostuje Mega Leks.

211_uol_00

Liga ABA, 11. krog, 21.11.
UOL – Mega Leks (17.00)

Velike zdravstvene težave

Ljubljančani imajo v zadnjem času veliko težav s poškodbami. Zaradi težav s kolenom je vprašljiv nastop kapetana Saše Zagorca. Prvi organizator igre Uniona Olimpije Zack Wright je na tekmi s Trentom v evropskem pokalu v drugem polčasu začutil bolečino v hrbtu in opravlja intenzivne terapije, a je njegov nastop na tej tekmi lige ABA pod velikim vprašajem. Na sobotni tekmi zagotovo ne bo nastopil Blaž Mahkovic, ki ima še vedno težave s poškodbo komolca, uradna stran Lige ABA precej pozornosti nameni zdravstvenem stanju v taboru zmajčkov.

3:1

Ekipi sta v Ligi ABA odigrali štiri tekme, 3:1 v zmagah vodijo zmaji.  Mega Leks prihaja v Ljubljano brez Radeta Zagorca, ki se bo vrnil šele v drugem delu sezone. Ekipa, ki domuje v Sremski Mitrovici, zna zmagovati tudi v gosteh – ugnali so Tajfuna in Zadar.

Gašper Potočnik, trener Union Olimpije:
»Nismo imeli veliko časa za pripravo na tekmo. Mega Leks je izjemno neugodna ekipa, kar dokazujejo njeni rezultati v ligi ABA. Igrajo izredno hitro košarko, agresivno v obrambi in zelo hitro v napadu. Dosegajo veliko število točk, pač, igrajo tako kot morajo igrati mlade ekipe. Užitek je gledati ekipo Mega Leks na parketu. Čaka nas zelo težka naloga. Izhajati moramo iz našega prvega polčasa v Italiji. Upam, da bomo lahko nastopili v čim bolj polni zasedbi, saj imamo težave s poškodbami.«

Luka Rupnik, igralec Union Olimpije:
»Strniti moramo svoje vrste in odigrati agresivno v obrambi in skoku. V Italiji smo odigrali dober prvi polčas, potem v drugem pa nismo bili več ista ekipa na parketu. Imamo veliko težav s poškodbami, zato moramo ostali, ki smo zdravi, pokazati več. Mega Leks je dobra ekipa, zato se nam obeta zanimiva tekma.«

Dejan Milojević, trener Mega Leksa:
»Olimpija je kvalitetna ekipa, ki je v tej sezoni že pokazala nekaj odličnih iger. Trenutno niso v najboljši formi, a to nas ne bo zavedlo. Imajo tak igralski kader, da so v večini tekem favorit, hkrati pa naš tekmec za končnico. V tekmo moramo iti sproščeno z veliko mero agresivnosti ter v ćelji, da zmagamo!«