Zmaji dobro kljubovali Francozom

Rubrika: Liga prvakov

Oslabljeno moštvo Petrol Olimpije, ki je na obračunu osmega kola Lige prvakov zaigralo brez vseh treh najboljših strelcev v evropskem tekmovanju v tej sezoni, je na gostovanju v Franciji klonilo proti SIG Strasbourgu (73:81).

Petrol Olimpija je v osmem kolu Lige prvakov pri SIG Strasbourgu gostovala v zelo okrnjeni zasedbi. V Ljubljani so ostali Mirza Begić (počitek), Miha Lapornik (bolečine v kolku) in Jan Rebec (bolezen), na dan tekme pa se je v Franciji z virozo zbudil tudi Jan Špan. Ljubljansko moštvo se je tako v Rhenus Sport Areni predstavilo brez treh najboljših strelcev v Ligi prvakov v tej sezoni, kljub temu pa so Zmaji prikazali borbeno predstavo in bili vse do zadnjih minut v igri za drugo zmago v sezoni.

Zmaji so v uvodnih minutah dobro držali korak s favoriziranimi tekmeci, nato pa se je ob zaključku prve četrtine s tremi zaporednimi zadetimi meti za tri točke razigral Nicolas Lang,  SIG Strasbourg pa je pobegnil na deset točk naskoka (21:11). Ob koncu prve četrtine je priložnost za igro prvič v tej sezoni dobil tudi Erjon Kastrati in vknjižil dve točki, Strasbouržani pa so v prvem polčasu vseskozi nadzorovali potek igre na igrišču in v drugi četrtini vodili tudi že s 14 točkami razlike (32:18).

Na začetku drugega polčasa je četa Saše Nikitovića zaigrala odločneje, na polovici igre v tretji četrtini prvič na tekmi povedla (50:49), v nadaljevanju pa bila povsem enakovreden tekmec izbrancem francoskega selektorja Vincenta Colleta. Še dobrih pet minut pred koncem tekme je tako semafor v Rhenus Sport Areni kazal 65:63 v korist ljubljanskega moštva, takrat pa so Zmaji popustili, SIG Strasbourg je to izkoristil in z nizom sedmih zaporednih točk prešel v vodstvo. Francozi ga do konca tekme niso več izpustili iz rok, za vnovičen preobrat pa je košarkarjem Petrol Olimpije zmanjkalo moči, natančnosti in zbranosti.

Kar pet košarkarjev v vrstah ljubljanske ekipe je preseglo mejo desetih točk. Največ, 14, jih je dosegel Issuf Sanon. Roko Badžim, ki je dosegel 13 točk in vknjižil šest podaj ter šest skokov, ter Marvin Jones, ki je 12 točkam dodal sedem skokov, sta bila najbolj učinkovita košarkarja Petrol Olimpije na parketu. Blaž Mesiček in Luka Šamanić sta dosegla vsak po 11 točk.

V petek ob 20.00 se bodo Ljubljančani vrnili na domači parket, saj se bodo v Hali Tivoli na dvoboju devetega kola Lige Nova KBM pomerili z domžalskimi Helios Suns.