Miami je zelo slabo začel tekmo – gosti iz Charlotta so povedli 16:1, Miami pa je zgrešil prvih devet metov iz igre. Prvo četrtino so tako igralci Charlotta dobili 30:22, nato pa je vse tri četrtine dobil Miami.

V tesni končnici je bila ključna serija 9:0, enega ključnih košev pa je dosegel Goran Dragić za vodstvo svoje ekipe 97:96, ki ga Vročica ni več izpustila iz rok.

Dragić je bil strelsko dokaj nerazpoložen, dosegel je 7 točk, ob metu iz igre 12:3. Imej je še 5 asistenc in 4 skoke. Rekord kariere je dosegel Josh Richardson s 27-imi točkami, Dion Waiters jih je dodal 19. Miami je igral brez Hassana Whitesida, ki bo odsoten dva tedna zaradi nove poškodbe kolena. Charlotte, pri katerih je 7 igralcev doseglo 10 ali več točk, je igral brez Kembe Walkerja.

Naslednjo tekmo igra Miami doma proti prvakom iz Oaklanda, ki so v Orlandu premagali domačine 133:112, pri tem pa imeli skupno kar 46 asistenc. Durant, Thomspn in Curry so skupaj dosegli 75 točk. Pri Orlandu je Aaron Gordon dosegel 29 točk.

Washington je zanesljivo premagal Detroit, Morris je dosegel 23 točk, Toronto pa je bil boljši Od Indiane, pri kateri je Victor Oladipo dosegel 36 točk.

Deseti zaporedni poraz so doživeli igralci Memphisa, premagal jih je San Antonio. Oklahoma pa je po zaslugi odličnega Adamsa, ki dosegel 27 točk, premagala Minnesoto.