Zmaga Miamija, vesoljski predstavi Curryja in Irvinga

Miami je na drugi domači tekmi v #miamivice izvedbi prišel do prve zmage – v tesni končnici je bil boljši od Charlotta in tako poskrbel, da je sezono proti tej ekipi zaključil z razmerjem 4:0 v zmagah. V drugem polčasu so ob koncu tretje tretjine igralci Miamija sicer že zaostajali za 15 točk, nato pa je sledil preobrat in ob koncu je Wayne Ellingotn, ki je tekmo končal pri 17-ih točkah, s trojko odločil zmagovalca. Najboljši strelec je bil Josh Richardson, končal je pri 19-ih točkah, za goste je Kemba Walker dosegel 30 točk.

Goran Dragić ni bil pretirano razpoložen – dosegel je 5 točk v 23-ih minutah na parketu, iz osmih metov iz igre je zadel dvakrat. imel je tudi 4 asistence.

Naslednjo tekmo igra Miami v Dallasu, kjer začenja serijo štirih gostovanj.

Poslastica večera se je igrala v Oaklandu, kjer so branilci naslova pričakali Boston. Gledalci so videli izjemni individualni predstavi Stepha Curryja in Kyrie Irvinga. Prvi je dosegel rekord sezone, 49 točk, od tega 8 trojk, v tretji četrtini pa je dal 18 točk, Irving pa na drugi strani 37 točk. V tesni končnici, v kateri bi kmalu zapravili 10 točk prednosti (toliko so na drugi strani vodili igralci Bostona v prvem polčasu), so bili boljši Bojevniki in na koncu slavili 109:105.

Oklahoma je bila boljša na gostovanju v Detroitu, Russel Westbrook je dosegel novega trojnega dvojčka – 31 točk, 11 skokov in 13 asistenc, Carmelo Anthony (21 točk) pa je na tekmi presegel mejo doseženih 25.000 točk v ligi NBA. Paul George, ki bo na tekmi All Star nadomestil poškodovanega DeMarcusa Cousinsa, je dosegel 26 točk.

Denver je bil doma boljši od Dallasa, trojnega dvojčka pa je dosegel Nikola Jokić – dosegel je 11 točk, 16 skokov in 11 asistenc.