Zmaga Miamija, stoječe ovacije za Wada

Miami je prekinil niz petih zaporednih porazov s pomembno zmago proti Milwaukeeju. V starem dresu se je prvič po sezoni in pol gledalcem predstavil Dwayne Wade, ki je ob vstopu na igrišče, ko je zamenjal Gorana Dragića, prejel stoječe ovacije. Dosegel je eno trojko, imel dve asistenci, ob koncu tekme pa zabeležil pomembno blokado nad Ericom Bledsoeom.

Milwaukee je silovito začel tekmo, povedel 9:0, potem pa je začel igrali tudi Miami. Ekipi sta bili do začetka tretje četrtine še izenačeni, potem pa je Miami povedel za 19 točk. Tretjo četrtino so domačini dobili 30:8. proti koncu so gosti zagrozili, vendar sta Wade s prej omenjeno blokado in Ellington s trojko na drugi strani poskrbela, da je zmaga ostala doma.

Dragić je imel nekoliko slabši strelski večer, dosegel je 6 točk, z metom iz igre 1:11, imel je 3 asistence in 2 skoka. Najboljši strelec je bil Tyler Johnson z 19-imi točkami, Josh Richardson jih je dodal 16. pri gostih je Giannis dosegel 23 točk.

Miami v nedeljo gostuje v Torontu.

Detroit je doma izgubil proti LA Clippersom, Griffin je proti bivšim soigralcem zabeležil 19 točk.

LeBron James je poskrbel za zmago na gostovanju proti Atlanti z novim trojnim dvojčkom – 22 točk, 12 skokov in kar 19 asistenc, kar je njegov rekord kariere. Nove okrepitve Clevelanda še niso igrale.

Boston je bil doma poražen proti Indiani, odlično predstavo pa je pokazal Victor Oladipo – dosegel je 35 točk in 10 skokov.

Zakon bivšega se je izkazal v Chicagu, kjer so domačini za točko premagali Minnesoto – Zach LaVine, še lani član gostov, ki je bil menjan za Jimmyja Butlerja, je dosegel 35 točk, 15 v zadnji četrtini. Odličen je bil sicer tudi Butler, ki je dosegel 38 točk.