Zmaga Heliosa, poraz Laščanov

Rubrika: Evropske lige

S tekmovanjem so v tem tednu nadaljevale tudi ekipe v Pokalu Helios Alpe Adria. Laščani so gostovali v Pragi, kjer so morali priznati premoč domačemu moštvu. Helios pa je po zmagi nad Triglavom v sredo gostil avstrijski Gradec in zmagal s 93:83.

Laščani so na gostovanju v češkem glavnem mestu izgubili drugo srečanje v tekmovanju Helios Alpe Adria. Po dobri prvi četrtini so varovanci Aleša Pipana popustili in na glavni odmor odšli z zaostankom desetih točk, v drugem polčasu pa Laščanom ni uspelo ujeti domačih košarkarjev. Ekipo Zlatoroga v četrtek čaka povratna tekma 5. kroga Pokala Spar s Plamo Pur. Najboljši igralec tekme je bil Urban Durnik, ki je dosegel dvojni dvojček (23 točk in 11 skokov).

Laščane v boju za drugo mesto v skupini A čakata še domača obračuna proti Pragi in Dunaju.

Pokal Helios Alpe Adria, 19.12.
USK PRAGA
 – Zlatorog 74:62 (14:17, 26:13, 20:21, 14:11)
Madsen 15; Durnik 23 (11 skokov), Lapornik 13, Kusovac 10 (11 skokov).

HELIOS SUNS – Gradec 93:80 (28:14, 20:22, 26:17, 19:27)
Pelko 29 (6 skokov, 6 podaj), Shashkov 18, Mahkovic 16 (12 skokov); Nelson-Henry 26.

Domžalčani so v sredo odigrali četrto tekmo v Pokalu Helios Alpe Adria in dosegli tretjo zmago. Nasprotnik Domžalčanov je bil avstrijski Gradec. Helios je odlično odprl srečanje in po prvi četrtini vodil z 28:14. Varovanci Jovana Beaderja so tudi v nadaljevanju prevladovali na igrišču in po 30 minutah vodili z 21 točkami razlike (74:53). V zadnjem delu so gostje nekoliko omilili prednost slovenskega kluba, a zmaga je zanesljivo ostala v Domžalah. Končni rezultat je znašal 93:80 v korist Heliosa. Jure Pelko je bil prvi strelec srečanja z 29 točkami, od tega je zadel kar sedem trojk. Alexander Shashkov je zabeležil 18 točk.

Helios Suns do konca rednega dela Pokala HAA čakata še dva obračuna.