Zlatorog zapravil prednost, Olimpija do zmage brez viroznega Jankovića

Šestnajsto kolo Lige Nova KBM že v uvodu prinaša dva derbija. V Laškem je po preobratu in podaljšku do tesne zmage prišla Union Olimpija, v Novem mestu pa se pravkar odvija obračun med Krko in Rogaško.

jefferson

Liga Nova KBM, 16. krog, 25.1.
Zlatorog – UNION OLIMPIJA 86:90 (26:13, 17:14, 8:26, 24:22, 11:15)
Tratnik 28 (11 skokov), Rizvić 16 (11 skokov), Barič 12 (6 podaj); Jefferson 30 (6 podaj), Oliver 20 (8 skokov), Hrovat 15

V derbiju 16. kola Lige Nova KBM so košarkarji Uniona Olimpije zabeležili četrto zaporedno zmago in se z izkupičkom 12-4 izenačili z Zlatorogom, ki je doživel tretji poraz na zadnjih šestih tekmah.

Po uvodnih dvajsetih minutah ni kazalo, da se bo obračun v Laškem končal izenačeno oziroma po podaljšku. Zlatorog je bil prvih dvajset minut gospodar na igrišču. Prvo četrtino je dobil s 26:13, ob odmoru je imel 16 točk naskoka, glavna figura na parketu pa je bil prvi strelec prvenstva Igor Tratnik, ki je do odmora dosegel 22 točk ob metu iz igre 10:14.

Drugi polčas je bil povsem druga zgodba. Union Olimpija je hitro ujela priključek (44:41), že pred koncem tretje četrtine prešla v ospredje, v 35. minuti pa povedla s 63:54. Tekme še zdaleč ni bilo konec. Zlatorog je v treh minutah naredil preobrat (69:67), v zaključku rednega dela je Nejc Barič izenačil na 75:75, Devin Oliver pa je zapravil met za zmago.

Tudi v podaljšku ni manjkalo preobratov. Ljubljančani so povedli 84:80, sledili sta dve trojki Jana Špana, nato pa so preko preko prvega strelca tekme Brandona Jeffersona in Oliverja dosegli koše za novo zmago.

V odsotnosti viroznega Nikole Jankovića (tako so povedali v Olimpiji) je pri Unionu Olimpiji izstopal Jefferson s 30 točkami, od tega 28 v drugem polčasu in podaljšku. Dvajset jih je dosegel Oliver, 15 pa Gregor Hrovat. Pri domačih je Tratnik tekmo končal z 28 točkami in 11 skoki, Rizvić jih je dodal 16. Union Olimpija bo tekmo 17. kola igrala 1. februarja doma s Šenčurjem, Zlatorog pa bo tri dni kasneje gostoval v Podčetrtku.