Zlatorog s skalpom Krke do najmanj 4. mesta

Košarkarji Zlatoroga so v zadnjem, 10. kolu Lige Telemach za prvaka v domači dvorani Tri lilije na kolena spravili oslabljeno zasedbo Krke in si zagotovili najmanj 4. mesto pred četrtfinalom, ki se začenja v torek, 5. maja. Ključna košarkarja za uspeh Laščanov sta bila Igor Tratnik (20 točk, 7 skokov) in Sašo Zagorac (13 točk, 18 skokov).

Zlatorog se je sicer z uspehom proti aktualnim državnim prvakom trenutno zavihtel na tretje mesto, o končni razvrstitvi na tretji poziciji pa bo odločala sredina tekma med Grosbasketom in Rogaško. V primeru poraza slednje bi višje mesto osvojili Laščani, v nasprotnem primeru pa ga bodo Slatinčani.

Tekmo iz Grosupljega, ki se bo začela ob 21. uri, boste vsi ljubitelji košarke spremljali tudi preko brezplačnega spletnega prenosa na kzs.si. Dve uri poprej se bo začel še obračun med Union Olimpijo in Tajfunom.

Izredno zanimivo pa bo tudi v Domžalah, kjer se bosta Helios Suns in Portorož (ob 19.00) merila za sam vrh v ligi za obstanek. Najboljša ekipa spodnjega dela lestvice se bo v četrtfinalnem nizu pomerila z Ljubljančani, drugouvrščena zasedba pa z Novomeščani. Tudi ta obračun boste lahko pospremili z ogledom preko spleta.

V končnici, ki se prihodnji teden začenja s četrtfinalom, bo nastopilo vseh šest ekip lige za prvaka ter najboljši dve moštvi lige za obstanek. Šenčur, ki je v ligi za obstanek že zasedel tretje mesto, bo po 10. kolu končal s tekmovanjem, medtem ko Hopse in Elektro na petem oziroma šestem mestu čakajo dodatne kvalifikacije za mesti v prihodnji sezoni Lige Telemach. Te se bodo začele v nedeljo, 3. maja, nasprotnika prvoligašev pa bosta zasedbi Term Olimia iz Podčetrtka ter Vzajemcev Lastovka iz Domžal.

LIGA TELEMACH ZA PRVAKA, 10. KOLO:

Torek, 28. aprila:

ZLATOROG LAŠKO – Krka  64 : 58 (17:14, 13:9, 17:18, 17:17)
Tratnik 20, Zagorac 13 in 18 skokov); Halilović 14 in 9 skokov, Kastrati 8)

V torek se je v Laškem začelo zadnje kolo drugega dela Lige Telemach. Zlatorog je v ligi za prvaka pričakal zasedbo Krke. Novomeščani so si že konec tedna dokončno zagotovili prvo mesto pred četrtfinalom, medtem ko so Laščani na tej tekmi še odločali o svoji uvrstitvi na lestvici. Z zmago so si zagotovili tretje ali četrto mesto na lestvici, kar jim bo v četrtfinalnem nizu prineslo prednost igranja na domačem igrišču.

Ekipi sta tekmo začeli nekoliko bolj previdno, v tem so prednjačili gostje, saj je trener Aleksandar Džikić priložnost ponudil tudi nestandardnim igralcem začetne ekipe. Med tekmo sta pri Laščanih prednjačila predvsem Sašo Zagorac in Igor Tratnik, ki sta lepo polnila koš gostov. Medtem ko so Krkaši igrali s precej spremenjeno postavo, se vsaj v prvem polčasu niso znašli pod košem gostiteljev.

Šele Žiga Zatežić je s trojko za 50:49 popeljal Krko v novo vodstvo dobrih šest minut pred koncem tekme, Novomeščani so razen ob izidu 5:3 nazadnje vodili v 13. minuti tekme. V zadnji minuti, ko sta obe ekipi odigrali na dolg napad, Krka je zaostajala le dve točki, a so se ji nato zatresle roke, je žogo najprej izgubil Zlatorog, nato pa so na drugi strani preveč zapletali še Novomeščani, prav tako izgubili žogo, in Laščani so tekmo na koncu vendarle dobili.

Miralem Halilović je bil s 14 točkami najboljši strelec pri Krki, ob tem je ujel še pet odbitih žog, medtem ko je Igor Tratnik za Laščane prispeval 20 točk in sedem skokov, Sašo Zagorac pa je tekmo končal pri 13 točkah in 18 ulovljenih odbitih žogah.