Zlatorog premagal Olimpijo

S tekmo med Union Olimpijo in Zlatorogom se je zaključilo 5. kolo Lige Nova KBM. Laščani so prišli do svoje četrte zmage, Ljubljančani pa ostajajo pri treh. V Stožicah se je tekma končala z rezultatom 81:74.

Barič za +13

Derbi domačega prvenstva se je zelo hitro začel razpletati po notah gostov. Ti so povedli že v uvodni četrtini, nato pa prednost počasi, a zanesljivo višali. Ob koncu uvodnega dela je sicer Blaž Mesiček s trojko tik pred sireno vlil nekaj upanja domačim, vendar so nato Laščani po boljši drugi četrtini vrnili z enako mero, pred odmorom je za tri zadel Nejc Barič in povišal na + 13.

D0 74:78

Ljubljančani so nato za nekaj minut strnili svoje vrste, dobili tretjo četrtino in pri izidu 57:61 je kazalo, da bi morda lahko pripravili preobrat. A njihovi tekmeci so se hitro vrnili, spet vzpostavili razliko približno desetih točk in tekmo varno pripeljali do konca. Minuto in pol pred koncem so imeli košarkarji iz Stožic še eno manjšo priložnost, toda po znižanju na 74:78 so zapravili žogo v naslednjem napadu, Zlatorog pa je tekmo mirno končal.

Pri poraženi Olimpiji sta bila najbolj razpoložena Mesiček in Nikola Janković s po 18 točkami, 18 jih je za zmagovalce dosegel tudi Igor Tratnik, še eno več pa Jan Špan.

Naslednja tekma v ligi Nova KBM čaka Ljubljančane 11. novembra, gostovali bodo v Šenčurju, Laščani bodo dan pozneje gostili ekipo iz Podčetrtka.

Liga Nova KBM, 5. krog, 7.11.
Union Olimpija – ZLATOROG LAŠKO 74:81 (18:24, 16:23, 23:16, 17:18)
(Mesiček in Janković (6 skokov) po 18, Hrovat in Mulalić po 11; Špan 19 (7 podaj), Tratnik 18 (7 skokov), Rizvić 16 (7 skokov))

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije:
“Čestitke Zlatorogu za zmago.”

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
“Za pripravo na tekmo smo imeli več časa kot košarkarji Uniona Olimpije, kar smo izkoristili in igrali dokaj dobro, predvsem v prvem polčasu. Vodili smo celo srečanje, na koncu pa je sledil padec, ki si ga v prihodnje ne smemo več privoščiti. Fantje so igrali pametno, dali vse od sebe, pokazali, da so na pravi poti ter, da lahko s trdim delom lepo napredujejo. Ta zmaga ne bo pomenila ničesar, če je ne potrdimo s sobotnim uspehom na domačem parketu proti Termam Olimia Podčetrtku.”