Zlatorog na prijateljski tekmi boljši od Maribora

Košarkarji Zlatoroga so v dvorani Tri lilije z 91:79 ugnali košarkarje Maribora NKBM. Zagorac je dosegel 19, Lapornik 18 točk, pri poražencih je bil najboljši Morina z 20, Krivec je dodal 16 točk.

Tekma z Mariborom, ki sicer v pripravljalnem obdobju s svojimi izbranimi nasprotniki, več ali manj zmaguje, se je za Laščane izkazala za izjemno uspešno. Domačini so si namreč že v prvih dvajsetih minutah priigrali 20 točk prednosti, v tretji četrtini so napad še stopnjevali in prišli celo do 30 točk naskoka. To je bil zadosten razlog, da je dal glavni strateg priložnost prav vsem igralcem. Zanimiva je bila predvsem zadnja četrtina, ko smo lahko na parketu videli predvsem mladinsko ekipo, ki se je izkazala za zaupanja vredno in željno igranja. Do svojih prvih točk v članski ekipi pa sta prišla Lisica in Durnik.