Zlatorog in Šenčur tesno, Rogaška prepričljivo boljša

V soboto in nedeljo se nadaljujejo boji v Ligi Nova KBM. Šenčur je slavil zmago v Podčetrtku, Rogaška je ugnala Portorož, v napetem obračunu v Škofji Loki pa so do zmage prišli Laščani. Srečanje med Sixt Primorsko in Helios Suns bo na sporedu danes. To srečanje si boste lahko ogledali v spletnem prenosu na kzs.si.

zlatorog01

Liga Nova KBM, 7. krog, 19.11.
Terme Olimia – ŠENČUR GGD 65:69 (18:16, 18:19, 22:16, 7:18)
Julević 15, Strnad in Cerkovnik po 10; Pavić 17 (9 skokov), Deray 15, Pajić 14 (10 skokov).

V izenačeni prvi četrtini si nobena od ekip ni priigrala več kot dveh točk prednosti. Gostje so v 7. minuti še vodili s 14:12, vendar je končnica pripadla domačinom, ki so s točkama Mensuda Julevića po prvi četrtini vodili z dvema točkama prednosti. Tudi začetek druge četrtine je minil v znamenju domačih košarkarjev, ki pa si večje prednosti niso priigrali. Z novima točkama Julevića so v 13. minuti sicer Šenčurjanom pobegnili za sedem točk (27:20), vendar so gosti s štirimi zaporednimi točkami Antonyja Derayja minuto in pol pred odhodom na odmor povedli s 35:34. Na odmor so s točko prednosti po zaslugi Nejca Bude vseeno odšli varovanci Borisa Zrinskega.

S trojko Strnada so domačini v 28. minuti prišli do svojega najvišjega vodstva na tekmi (56:48), vendar sta Deray in Sedin Karavdić s trojko goste spet vrnila v igro. Šenčurjani so v 33. minuti zaostajali le še za točko (60:61), dve minuti pozneje pa so povedli s 64:61. Zadela sta Jan Novak in Deray. Do konca tekme domačini niso imeli dovolj mirnih rok, zato so gostje ohranili vodstvo do konca tekme, zmago pa sta potrdila izkušeni Smiljan Pavić in z enim uspešno izvedenim prostim metom Marko Pajić.

S 17 točkami je bil najbolj učinkovit igralec tekme Pavić, v domači ekipi pa s 15 Julević.

V prihodnjem kolu bodo Terme Olimpia v petek, 25. novembra, gostovale pri Union Olimpiji, Šenčur GGD pa bo dan pozneje gostil ekipo LTH Castings.

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka:
“Ponovile so se nam podobne težave kot na prejšnjih tekmah. Ko smo prišli do prednosti sedmih točk, smo nerazumljivo popustili in dovolili Šenčurjanom, da so prišli do zaslužene zmage.”

Ernest Novak, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Iskrene čestitke fantom za prikazano željo in borbenost. To zmago so si zaslužili. Hkrati bi se rad zahvalil našim iskrenim navijačem, ki nas podpirajo tudi v težkih trenutkih.”

ROGAŠKA – Portorož 92:64 (21:19, 24:18, 21:17, 26:10)
(Đuranović 22, Fon 21, Davis 15; Besedič 14, Rogelja 10, Vuković M. in Radanovič po 8)

Damjan Novakovič, trener Rogaške:Ć
“Nismo odigrali posebej dobre tekme, kljub temu pa smo prišli do dveh novih točk. Čestitam svojim fantom za zasluženo zmago.”

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Rogaška je na terenu potrdila, tisto kar je bilo rečeno pred srečanjem. Dokler smo imeli dovolj moči in koncentracija smo se Slatničanom dobro upirali. V zadnji četrtini pa smo popustili in domači so zasluženo zmagali. Zahvalil bi se svojim igralcem, da so danes sploh šli na tekmo.”

LTH Castings – ZLATOROG LAŠKO 75:77 (10:18, 21:24, 18:15, 26:20)
(Zagorac (11 skokov) in Robbins po 20, Bošnjak 9; Tratnik 21 (9 skokov), Barič in Špan po 19)

Košarkarji Zlatoroga ostajajo pri vrhu lige Nova KBM. V sedmem kolu so na gostovanju v Škofji Loki vpisali peto zmago v nizu, toda zadnjeuvrščena ekipa lige je bila pred domačimi gledalci zelo trd oreh.

Gostje so prvo četrtino dobili z osmimi točkami razlike. Sodeč po tem uvodu in stanju na lestvici, Škofjeločani so na samem začelju, gostje pa v prvi polovici, je bilo soditi, da bo v nadaljevanju razlika le še rasla. Toda po prvem polčasu je bilo devet točk prednosti Zlatoroga, pred zadnjo četrtino pa znova osem (57:49).

Ko je Željko Zagorac dobre tri minute po začetku zadnjega dela igre zadel trojko, je domačo ekipo popeljal le na dve točki zaostanka (60:62). Gostje so takoj nato odgovorili z delnim izidom 10:0, vendar pa jim gostitelji v zaključku niso dovolili mirnega spanca.

Američan Victor Robbins je s šestimi zaporednimi točkami držal priključek, zato pa je Zagorac z novo trojko 37 sekund pred koncem znižal razliko le na dve točki (75:77). To je bil tudi končni izid srečanja, saj sta ekipi zapravili zadnja napada, tik pred zvokom sirene pa je Robbins zgrešil met izza črte, s katerim bi svoji ekipi zagotovil zmago. Zagorac in Robbins sta skupaj zadela 40 točk, vsak po 20.

Zlatorog bo prihodnjo soboto v Laškem gostil ekipo Sixt Primorska, LTH Castings pa bo gostoval v Šenčurju.

Rade Mijanović, trener LTH Castingsa:
Čestitke Laščanom za zasluženo zmago. V drugem polčasu smo izkoristili utrujenost nasprotnika in bili z borbeno igro na koncu le met oddaljeni od presenečenja. Tokrat nam ni uspelo, a gremo naprej.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
Pomembna je zmaga. V igri smo znova prikazali nihanja, kar je na zgoščen ritem tekem pričakovano. Poznala se je utrujenost fantov. Dobro je, da smo naporno obdobje zaključili s samimi zmagami. V nadaljevanju nam bo zagotovo precej lažje.