Zlatorog do breaka v Rogaški Slatini

Košarkarji Zlatoroga so prišli do zmage na gostovanju v Rogaški Slatini na uvodni tekmi polfinala, po kateri vodijo z 1:0.

Liga Nova KBM, polfinale, 1. tekma, 6.5.
Rogaška – ZLATOROG LAŠKO 66:72 (20:22, 10:13, 20:16, 16:21) [0:1]
Johns 18 (8 skokov), Davis 13, Ferme 11 (5 podaj); Špan 17 (5 skokov), Barič 16 (6 podaj), Durnik 12 (5 skokov).

Košarkarji Zlatoroga so dobili prvo tekmo polfinala Lige Nova KBM proti Rogaški. V gosteh so zmagali z 72:66, kar pomeni, da si lahko že v torek ob 18. uri v domači dvorani Tri lilije zagotovijo drugi zaporedni finale državnega prvenstva oziroma petega v zgodovini kluba.

Čeprav so nastopili brez svojega najboljšega strelca in skakalca Igorja Tratnika, ki ima težjo poškodbo kolena, so Laščani zasluženo in suvereno prišli do zmage. Vodili so vseh 40 minut z izjemo uvodnih 2:0. Igralci Zlatoroga so pokazali precej več želje in žara kot njihovi tekmeci, ki so imeli bučno podporo s tribun, saj so Slatinčani že pol ure pred začetkom dvoboja napolnili vse sedeže.

Zlatorog nikoli ni vodil za več kot sedem točk prednosti, je pa zato tekmeca nadskakal v vseh četrtinah (42:29) in prav zavoljo drugih ali celo tretjih priložnosti vseskozi držal minimalno prednost. Rogaška niti v zaključku tekme ni resno ogrozila Zlatoroga. V zadnji minuti je sicer prišla na 66:68, a ob zgolj 22-odstotnem metu za tri točke in brez izstopajočega posameznika ni imela nobenih možnosti.

Pri domačih je največ točk zbral Taylor Maurice Johns (18, 8 skokov), Zlatorog pa je imel znova štiri igralce z dvomestnimi številkami. Jan Špan (17 točk, met 6:10) in Nejc Barič (16 točk, 6 podaj) sta težave povzročala zunanjim domačim igralcem, Ramo Rizvić (10 točk, 10 skokov) in Urban Durnik (12 točk, 5 skokov) pa sta pod košema nadomestila odsotnost enega najboljših posameznikov Lige Nova KBM Igorja Tratnika.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Damjan Novaković, trener Rogaške:
Tekmo smo odprli mlačno in pustili košarkarjem Zlatoroga, da se razigrajo. V prvem polčasu smo storili zgolj šest osebnih napak in gostom dovolili devet napadalnih skokov. V drugem polčasu smo se razigrali in se začeli približevati. Ob koncu tekme smo zgrešili odprt met za priključek, Zlatorog pa je prišle do zaslužene zmage. Vprašati se je potrebno, kako smo lahko Zlatorogu dovolili 17 točk po napadalnem skoku.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
Moji fantje so prikazali zelo dobro predstavo, hkrati pa jim čestitam tudi za zmago na tej prvi tekmi polfinala Lige Nova KBM. V napadu so pokazali veliko mero strpnosti, zelo dobro pa so odigrali tudi v obrambi. Dobili smo tudi skok, kar je na koncu odločilo tekmo.