Zlatorog boljši tudi od Krke

S tekmo med Zlatorogom in Krko se je začelo 10. kolo Lige Nova KBM. Zanimiv nocojšnji obračun so zasluženo dobili domači košarkarji, ki so slavili z rezultatom 94:79. Zlatorog tako z doseženimi devetimi zmagami še naprej ostaja vodilno moštvo lige.

baric

Liga Nova KBM, 10. krog, 7.12.
ZLATOROG LAŠKO – Krka 94:79 (20:13, 20:33, 29:12, 25:21)
(Špan 24 (7 podaj), Barič 21, Rizvić 18; Rebec 26 (8 podaj), Kastrati 19, Dimec 10)

Zlatorog ostaja vodilno moštvo Lige Nova KBM. V derbiju desetega kola so Laščani zabeležili deveto zmago, na drugi strani pa so Novomeščani doživeli tretji poraz.

V prejšnjem kolu, prav tako na derbiju z Rogaško, je Zlatorog vprašanje zmagovalca rešil z delnim izidom 20:0, tokrat pa je Krko v tretjem delu igre nadigral s 16:0. Gostitelji so bili učinkoviti predvsem z meti za tri točke, saj so zadeli kar 16 trojk ali polovico vseh poskusov, v svojih vrstah pa so imeli cel kup razpoloženih posameznikov. Jan Špan (24 točk, 7 podaj, 5 skokov) in Nejc Barič (21 točk, 4 skoke, 4 podaje) sta skupaj zadela 12 trojk, Ramo Rizvić je prispeval 18 točk, Igor Tratnik 15, Miloš Miljković pa je tekmo končal z dvojnim dvojčkom (10 točk, 10 skokov).

Krka je blestela predvsem v drugih desetih minutah, ki jih je dobila s 33:20. Neustavljiv je bil Matic Rebec, ki je v tem delu igre dosegel kar 19 točk in pripeljal Novomeščane do prednosti z 41:31.

A prišla je tretja četrtina in po njej je bil zmagovalec praktično odločen. Zlatorog je z nizom trojk in dobro obrambo prišel od zaostanka z 47:51 do prednosti s 63:51. Krka je bila v izgubljenem položaju in se je praktično že sprijaznila s tretjim porazom v Ligi Nova KBM, Zlatorog pa je ob koncu slavil s 94:79.

V enajstem kolu bo Zlatorog gostoval na Polzeli (16. december), Krka pa se bo doma pomerila s Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo (14. december).

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
Prikazali smo dobro predstavo na obeh straneh igrišča. Fantom bi rad čestital za prikazano igro, zlasti tisto v drugem polčasu. V prvem delu smo se po vodstvu, ki smo se ga morda kar nekoliko ustrašili, ustavili in nekaj stvari odigrali v nasprotju z našimi dogovori. Izkušeni košarkarji iz Novega mesta so to izkoristili in na odmor odšli ob vodstvu. V nadaljevanju je bila slika popolnoma drugačna. Naši fantje so se razigrali v napadu, v obrambi uspešno zaustavili tekmece na vseh igralnih mestih, ob tem pa dobro skakali pod obema obročema. To nas je pripeljalo do visoke zmage. Naši fantje dvakrat na dan zelo marljivo trenirajo, dobro delo pa se pozna. Sedaj se pri tem ne smemo zaustaviti, evforije ne sme biti. Naslednje tekme moramo pričakati kot da se ni zgodilo nič.

Dejan Mihevc, trener Krke:
Čestitke Zlatorogu za zasluženo zmago. Bili so boljši, še posebej v drugem polčasu, ko so zadeli kar deset metov za tri točke. Predvsem Špan in Barič sta bila neustavljiva. Sedaj imamo tri dni za regeneracijo in pripravo na naslednjo tekmo. Moramo dvigniti glave in iti naprej.