Zlati Warriorsi le še zmago oddaljeni od izenačitve rekorda

Najbolj pričakovana tekma petkovega večera se je odvila v Oaklandu, kjer so aktualni prvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, pričakali Chicago Bullse. Stephen Curry je dosegel 27 točk, Bojevniki pa so se z zmago nad Biki s 106:94, le na eno zmago približali najboljšemu začetku sezone v zgodovini Lige NBA. Golden State je po 14 tekmah nove sezone namreč še vedno neporažen.

Warriorsi so se tako poravnali z Boston Celticsi iz sezone 1957/58, kot edino moštvo, ki je prejšnjo sezono osvojilo naslov, v naslednji pa dobilo prvih 14 tekem sezone. Hkrati so Bojevniki ena od petih ekip v zgodovini, ki je sezono začela s 14 zaporednimi zmagami, v nedeljo pa bodo niz skušali podaljšati v Denverju.

Moštvi sta se kar 18-krat izmenjali v vodstvu, rezultat pa je bil 17-krat izenačen. Bullsi so že v prvi četrtini vodili z desetimi točkami razlike, toda domači so se hitro vrnili v igro, na noge pa je publiko spravil Andre Iguodala z zabijanjem po podaji Stephena Curryja. Nekaj več kot pet minut pred koncem tekme je bil rezultat poravnan na 89, nato pa je pet zaporednih točk dosegel Curry, to pa je bil začetek delnega izida 17:5, s katerim so Warriorsi zaključili tekmo. Dve trojki v dveh zaporednih napadih je vmes prispeval še Harrison Barnes, svoje pa je dodal še Draymond Green. Poslednji žebelj v krsto Bullsov je iz linije prostih metov zabil Curry.

Če Warriorsem uspe v nedeljo premagati Denver, bodo imeli v torek proti Los Angeles Lakersom priložnost, da postavijo nov rekord v številu zaporednih zmag na začetku sezone. Le Washington Capitalsom (1948/49) in Houston Rocketsom (1993/94), je uspelo sezono začeti s 15 zaporednimi zmagami.

New York Knicksi nadaljujejo z nizom neporaženosti. Kratkohlačniki so za tretjo zaporedno zmago premagali Oklahoma City Thunderje, s 93:90. Najboljši strelec gostov iz New Yorka je bil Carmelo Anthony s 25 točkami, pri Oklahoma Cityju pa se ob odsotnosti Kevina Duranta znova najbolj izkazal Russell Westbrook, ki je vknjižil 34 točk, sedem podaj in sedem skokov. Saša Vujačić je tokrat na parketu preživel štiri minute, v tem času pa zgrešil met za tri točke in izgubil žogo.

Še devet minut pred koncem tekme je kazalo na lahko zmago New Yorka, ki je vodil z 82:66, toda nato se je začel veliki preobrat Thunderjev, ki pa se ni iztekel po načrtih domače ekipe, saj sta Russell Westbrook in Dion Waiters ob zaključku igralnega časa zgrešila trojki za podaljšek. Westbrook je pred tem zadel met za tri točke, s katerim je Thunderje približal na tri točke zaostanka, Knicksi pa so zapravili naslednji napad.

Oklahoma City je katastrofalno metala za tri točke (3/29), največ pa je k slabemu odstotku meta (10,3 %) prispeval Westbrook, ki je zgrešil osem od desetih metov za tri. Na drugi strani so varovanci Dereka Fisherja zadeli kar 12 od 20 metov za tri, a izgubili kar 20 žog.

V New Orleansu so Pelicansi presenetili San Antonio Spurse (104:90) in zabeležili šele drugo zmago te sezone. Anthony Davis je bil sijajen z 20 točkami in 18 skoki, kar 30 točk pa je s klopi prispeval Ryan Anderson. Na drugi strani je Kawhi Leonard dosegel 22 točk, Ostroge pa so izgubile šele tretjič v sezoni.