Zelo dobra predstava Udriha ob zmagi Detroita, Dragić premalo za uspeh Miamija

V Ligi NBA je bilo v petek na sporedu osem tekem. Na parket sta znova stopila tudi Goran Dragić z Miami Heat in Beno Udrih z Detroit Pistonsi. Slednji je z Bati ugnal Orlando, s 108:82, Dragić pa je moral z Miamijem priznati premoč Charlotte Hornetsom (98:106).

Košarkarji Detroit Pistonsov so na verjetno zadnji otvoritveni tekmi nove sezone v dvorani The Palace of Auburn Hills, prikazali odlično predstavo, in visoko premagali goste iz Orlanda (108:82). Andre Drummond je vknjižil 12 točk in 20 skokov, najboljši strelec trikratnih prvakov Lige NBA pa je bil Tobias Harris, ki je proti svoji nekdanji ekipi dosegel 18 točk.

Tudi Beno Udrih je še nekaj sezon nazaj nosil dres Orlando Magicov, tokrat pa se je proti svojim nekdanjim delodajalcem izkazal s 13 točkami in petimi podajami. Za Detroit je to prva zmaga v tej sezoni.

Tekmo so Pistonsi v svojo korist dokončno obrnili v drugi četrtini, ko so se z nizom 16 zaporednih točk najprej oddaljili na 44:24, četrtino pa skupno dobili kar s 30:9.  Igralci Orlanda so v uvodnih dveh četrtinah iz igre metali le 27-odstotno, kar je izkoristil Drummond, in že v prvem polčasu zbral 16 skokov. Potek tekme se ni bistveno spremenil niti v tretji četrtini, v zadnjem delu igre pa so košarkarji Orlanda le nekoliko omilili poraz.

Na svoji prvi domači tekmi sezone so imeli košarkarji Miami Heat zmago proti Charlotte Hornetsom že praktično v svojih rokah. V tretji četrtini je Vročica vodila že s 65:46, toda igralci Charlottea so se pobrali, v zadnji četrtini pa dokončno pokopali Miami, in slavili zmago s 97:91. V drugem polčasu je klop Hornetsov dosegla 30 točk, medtem, ko je celotna ekipa Miamija dosegla le 30 točk.

Hassan Whiteside je bil z 20 točkami in 15 skoki znova prvo ime Miamija, toda večino drugega polčasa je zaradi težav z osebnimi napakami, preživel na klopi. Goran Dragić je v 34 minutah dosegel 14 točk, le eno podajo pa je bil oddaljen od dvojnega dvojčka.

Charlotte se je tako košarkarjem Miamija vsaj nekoliko maščeval za poraz v končnici minule sezone. V seriji prvega kroga, so skupno zmago na koncu s 4-3 v zmagah na koncu namreč slavili igralci Vročice, sezona Hornetsov pa se je zaključila ravno na Floridi.

Predstava dneva je tokrat pripadla Russellu Westbrooku, ki je dosegel kar 51 točk, ob tem pa zbral še 13 skokov in podelil 10 podaj, ter dosegel točke, s katerimi je Oklahomi City Thunder prinesel zmago nad Phoenix Sunsi, po podaljšku, s 113:111. Iz igre je Westbrook zadel 17 od 44 metov, v končnici tekme pa 7,6 sekund pred koncem zadel polaganje, s katerim je Oklahomi City prinesel vodstvo, po zgrešenem metu Devina Bookerja, pa zmago Groma le še potrdil z dvema prostima metoma.

To je bil že 38. trojni dvojček v Westbrookovi karieri. Samo v drugem polčasu in podaljšku je dosegel kar 39 točk. Ob tem je iz igre vrgel kar 44 metov, kar je največ v njegovi karieri. Povsem je zasenčil igralca Phoenixa, T. J. Warrena, ki je s 30 točkami postavil nov osebni rekord.

Prvo zmago v sezoni so zabeležili tudi aktualni podprvaki Lige NBA, Golden State Warriorsi, ki so preživeli novo odlično tekmo Anthonyja Davisa, in premagali New Orleans Pelicanse, s 122:114. Davis je tekmo zaključil s 45 točkami in 17 skoki, kar pa je bilo premalo za trio Kevin Durant-Klay Thompson-Stephen Curry. Durant je dosegel 30 točk in zbral še 17 skokov, Thompson je dodal 28 točk, Curry pa se je tokrat ustavil pri 23 točkah.

Liga NBA, redni del sezone, 28. 10.:

Toronto – CLEVELAND 91:94 (23:28, 17:22, 27:21, 24:23)
(DeRozan 32 (7 skokov), Lowry 17; Irving 26 (6 skokov, 6 podaj), James 21 (8 skokov, 7 podaj))

BROOKLYN – Indiana 103:94 (20:27, 32:21, 20:31, 31:15)
(Lopez 25 (5 skokov), Lin 21 (9 skokov, 9 podaj); George 22 (9 skokov), Young 19 (8 skokov))

DETROIT – Orlando 108:82 (24:22, 30:9, 32:20, 22:31)
(Harris 18, Morris 17 (8 skokov); Gordon 17 (7 skokov), Payton 15 (6 podaj, 5 skokov))

OKLAHOMA CITY – Phoenix 113:110* (25:40, 24:13, 28:30, 25:19, 11:8)
(Westbrook 51 (13 skokov, 10 podaj), Oladipo 21 (5 skokov); Warren 30 (9 skokov), Booker 21 (6 skokov))
*Po podaljšku.

Miami – CHARLOTTE 91:97 (23:21, 34:25, 20:27, 14:24)
(Whiteside 20 (15 skokov), Dragić 14 (9 podaj); Walker 24, Lamb 16 (8 skokov))

Dallas – HOUSTON 98:106 (24:24, 26:28, 17:25, 31:29)
(Barnes 31 (5 skokov), Williams 14; Ariza 27, Harden 26 (8 podaj, 7 skokov))

UTAH – LA Lakers 96:89 (28:27, 20:16, 17:22, 31:24)
(Hill 23, Hood (6 skokov) in Favors (9 skokov) po 15; Williams 17 (6 podaj), Young 13)

New Orleans – GOLDEN STATE 114:122 (22:32, 28:27, 31:33, 33:30)
(Davis 45 (17 skokov), Frazier 21 (10 podaj, 6 skokov); Durant 30 (17 skokov, 6 podaj), Thompson 28)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Beno Udrih (Detroit Pistons): 20 minut, 13 točk (5/9 za dve, 1/1 za tri), 2 skoka in 5 podaj.
Goran Dragić (Miami Heat): 34 minut, 14 točk (1/7 za dve, 3/5 za tri, 3/3 PM), 4 skoki, 9 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.