Zelo dobra predstava Udriha, a nov visok poraz Detroita

V najmočnejši ligi na svetu smo lahko v petek na delu videli kar dva slovenska predstavnika, oba pa sta s svojima moštvoma doživeli poraz. Goran Dragić je z Miami Heat klonil proti Milwaukee Bucksom (108:116), Beno Udrih pa je z Detroit Pistonsi visoko izgubil proti Utah Jazzu (77:110).

Moštvo Miami Heat nadaljuje s klavrnimi predstavami in nabiranjem porazov. Po 41 tekmah, torej natanko polovici rednega dela sezone, ima ekipa na svojem računu zgolj 11 zmag in kar 30 porazov. Poleg tega so izgubili na kar desetih od zadnjih 11 tekem, zmage pa niso okusili na štirih zaporednih tekmah.

Košarkarji Miami Heat so v Milwaukeeju na tekmi z Bucksi praktično vse možnosti za zmago zapravili že v uvodnem polčasu. V prvi četrtini so Jelenčki dosegli 42 točk, v drugi so jih dodali še 23, in po uvodnih 24 minutah je Vročica zaostajala s 17 točkami razlike (65:48). Poraz so igralci iz Floride nekoliko omilili v zadnji četrtini, ko so se približali tudi že na sedem točk zaostanka, a bližje ni šlo.

Naš Goran Dragić še naprej igra zelo dobro. Tako je še na šesti zaporedni tekmi dosegel več kot 15 točk, ustavil se je pri 19, temu pa je dodal še tri skoke, tri podaje in kar dve blokadi. Tudi Hassan Whiteside je v dresu Miamija dosegel 19 točk in zbral devet skokov. Pri Milwaukeeju sta bila najbolj razpoložena Jabari Parker s 24 in Giannis Antetokounmpo z 19 točkami.

Tretji zaporedni poraz so doživeli tudi Detroit Pistonsi, ki so proti Utah Jazzu klonili s kar 33 točkami razlike (77:110). Ključ do zmage košarkarjev Utaha je bil drugi polčas, saj so ga dobili s 65-34, ob tem pa zadeli kar 16 od 31 metov izza črte. Rodney Hood (27), George Hill (22) in Gordon Hayward so pri Utahu vsi dosegli mejo 20 točk, najboljši strelec Detroita pa je bil Tobias Harris, ki je dosegel 13 točk.

Do priložnosti je znova prišel Beno Udrih, ki je prikazal eno od svojih najboljših predstav v tej sezoni. Na parketu je preživel 21 minut, v tem času pa iz igre zadel štiri od osmih metov, ter se na koncu ustavil pri devetih točkah, zbral pa je še sedem podaj in vknjižil en skok. Po tem, ko na desetih zaporednih tekmah sploh ni zaigral, je Beno zdaj stopil na igrišče še na drugi zaporedni tekmi, obe pa so Detroit Pistonsi visoko izgubili.

Vse bolj in bolj pa v proces zaupajo pri Philadelphia 76ersih, ki so proti Charlotte Hornetsom zabeležili še tretjo zaporedno zmago (102:93), peto na zadnjih šestih tekmah. Sixersi so tako prvič po 29. decembru 2013 ter 4. januarju 2014, zmagali na treh zaporednih tekmah, skupno pa so v tej sezoni zmago slavili na 12 tekmah.

Glavni motor niza zmag je seveda Joel Embiid, ki se je tokrat ustavil pri 24 točkah, osmih skokih in treh blokadah. Odličen je bil še en novinec v dresu Philadelphie, Hrvat Dario Šarić, ki je vknjižil 15 točk in zbral šest skokov.

Liga NBA, redni del sezone, 13. 1.:

PHILADELPHIA – Charlotte 102:93
(Embiid 24 (8 skokov), Šarić 15 (6 skokov); Batum 19 (5 skokov), Walker 17)

TORONTO – Brooklyn 132:113
(DeRozan 28, Lowry 20 (6 skokov, 6 podaj); Bogdanović 23, Lopez 20 (5 podaj))

MILWAUKEE – Miami 116:108
(Parker 26 (5 skokov), Antetokounmpo 19 (8 skokov, 6 podaj); Whiteside (9 skokov) in Dragić po 19)

Houston – MEMPHIS 105:110
(Harden 27 (9 podaj), Gordon 13; Allen 22, Conley 17 (9 podaj, 6 skokov))

MINNESOTA – Oklahoma City 96:86
(Towns 29 (17 skokov), Wiggins 19 (6 skokov); Westbrook (12 podaj, 11 skokov) in Kanter (8 skokov) po 21)

Atlanta – BOSTON 101:103
(Millsap 23 (6 podaj, 5 skokov), Hardaway Jr. 23; Thomas 28 (9 podaj), Olynyk 26 (8 skokov))

Portland – ORLANDO 109:115
(Lillard 34 (8 skokov), McCollum 26; Vučević 30 (10 skokov), Payton 19 (7 podaj))

Sacramento – CLEVELAND 108:120
(Cousins 26 (11 podaj, 8 skokov), Gay 23 (10 skokov); Irving 26 (5 skokov), Korver 18 (5 skokov))

UTAH – Detroit 110:77
(Hood 27, Hill 22; Harris 13, Morris 11 (5 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 19 točk (5/8 za dve, 1/5 za tri, 6/6 PM), 3 skoki, 3 podaje, 2 blokadi in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 21 minut, 9 točk (3/5 za dve, 1/3 za tri), 1 skok, 7 podaj in 3 izgubljene žoge.