Zelo dobra predstava Bena Udriha v San Antoniu, poraz Detroita

V severnoameriški Ligi NBA je bilo v petek odigranih osem tekem. Med drugim sta na parket stopila tudi dva slovenska predstavnika, a oba igrišče, Saša Vujačić v Bostonu, in Beno Udrih v San Antoniu, zapustila sklonjenih glav.

Košarkarji Detroit Pistonsov so se v Teksasu pomerili s San Antonio Spursi, in izgubili s 86:96. Ostroge so tako prekinile niz treh zaporednih porazov na domačem parketu, in Batom zadale peti poraz v tej sezoni. Zanimivo, Detroit Pistonsi so vse poraze v sezoni, zabeležili na gostujočih tekmah.

Zelo dobro je v dresu Detroita zaigral Beno Udrih. V 18 minutah igre je dosegel 12 točk, ob tem pa v statistiko dodal še dva skoka. Najboljši strelec Pistonsov je bil Andre Drummond z 20 točkami, zbral je še 17 skokov. Pri San Antoniu se je najbolj izkazal Pau Gasol, klubu se je priključil minulo poletje, z 21 točkami, devetimi skoki in šestimi podajami.

New York Knicksi so v Bostonu doživeli visok poraz, Celticsi so namreč slavili zmago s 115:87. Tudi za Kratkohlačnike je to peti poraz v sezoni. Pri moštvu, ki ga v tej sezoni vodi Jeff Hornacek, sta bila izključena kar dva igralca, igralci pa so prejeli kar šest tehničnih napak.

Tako je bil že v drugi četrtini zaradi dveh zaporednih tehničnih napak izključen prvi zvezdnik ekipe, Carmelo Anthony, ki je do takrat dosegel 12 točk in zbral dva skoka. V zadnji četrtini je bil, prav tako zaradi dveh tehničnih napak, izključen še Brandon Jennings. V dresu Bostona je bil najbolj efektiven Isaiah Thomas, 23 od svojih 29 točk je dosegel že v prvem polčasu. Saša Vujačić se v devetih minutah igre ni uspel vpisati med strelce, zbral pa je en skok.

Liga NBA, redni del sezone, 11. 11.:

PHILADELPHIA – Indiana 109:105
(Embiid 25 (7 skokov), Ilyasova (11 skokov) in Stauskas po 14; George 26 (9 skokov), Ellis 19 (6 skokov, 5 podaj))

Washington – CLEVELAND 94:105
(Wall 28, Morris 20 (5 skokov); Irving 29 (6 podaj), James 27 (10 skokov, 5 podaj))

Charlotte – TORONTO 111:113
(Walker 40 (10 skokov, 6 podaj), Batum 18 (10 skokov, 6 podaj); DeRozan 34, Lowry 19 (8 skokov, 6 podaj))

Orlando – UTAH 74:87
(Fournier 21, Augustin 19; Hayward 20 (10 skokov, 8 podaj), Favors 18 (9 skokov))

BOSTON – New York 115:87
(Thomas 29, Olynyk 19 (7 skokov); Porzingis 14 (6 skokov), Anthony 12)

Oklahoma City – LA CLIPPERS 108:110
(Westbrook 29 (14 skokov, 9 podaj), Oladipo 18; Griffin 25 (6 skokov), Crawford 19)

SAN ANTONIO – Detroit 96:86
(Gasol 21 (9 skokov, 6 podaj), Leonard 17; Drummond 20 (17 skokov), Harris (5 skokov), Smith in Udrih po 12)

PORTLAND – Sacramento 122:120
(Lillard 36 (7 podaj), McCollum 31 (5 podaj); Cousins 33 (9 skokov), Gay 29 (14 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 9 minut (0/1 za dve, 0/2 za tri), 1 skok.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – 18 minut, 12 točk (3/5 za dve, 1/2 za tri, 3/3 PM), 2 skoka in 1 izgubljena žoga.