Zdovc je že vedel, zakaj je podajal Prepeliču

Rubrika: ReprezentancaSP Španija 2014

Klemen Prepelič je včeraj proti Dominikanski republiki zbral 15 minut, dosegel je pet točk, še posebej pa je bila dragocena trojka za vodstvo Slovenije 57:52, potem so jo tekmeci prišli na le dve točki zaostanke (52:54).

0709_prepelic_00

»Ko naredi Goran vse in nase potegne pet igralcev, in ko dobim žogo za odprt met, potem je treba metati. Sinoči sem na srečo zadel,« se Klemen spominja te trojke, ki je presekala strelski post Slovenije.

»Nismo pokazali vsega, kar znamo. A šteje zmaga,« pravi Klemen, ki je v prvi vrsti pokazal Zorana Dragića.  »Ključno je bilo, da je izvrstno ustavil Garcio, naredil je izjemno delo.«

Kljub slabemu uvodu v zadnjo četrtino, pa v naši vrsti panike ni bilo.
»Vedeli smo, da smo boljši od Dominikanske republike. Izkazali smo se obrambi, dobili smo le 61 točk. Kljub slabši igri v napadu smo ostali sproščeni.«

Tudi sami ste dobili priložnost.
»Košarko imam rad, ne igram jo pod prisilo. Vsake minute sem vesel in jo želim izkoristiti.«

V torek vas čakajo Američani. Da le ne bo preveč počitka.
»Trenerski štab bo že poskrbel za dober trening, to je njihova stvar. Prepričan sem, da bomo dobro pripravljeni pričakali tekmo.«

Dan pred tekmo je selektor Jure Zdovc še lep čas po koncu uradnega dela treninga podajal žoge Prepeliču, ki je dobro zadeval trojke. Kot da je Zdovc vedel, kaj bo potreboval dan po tem.