Zdesetkana in nezbrana Olimpija poražena iz Nemčije

Rubrika: Eurocup

Olimpija se je morala tudi tokrat zadovoljiti z dobrim umetniškim vtisom in novim porazom. Oslabljeni Ljubljančani (manjkali so Jure Pelko, Blaž Mesiček, Jan Barbarič in Semen Šaškov) so v 2. krogu EuroCupa s 87:82 klonili v Ulmu. Z 22 točkami se je izkazal Jefferson (šest trojk).

EuroCup, 2. krog, 19.10.
ULM – UOL 87:82
Union Olimpija: Oliver 15, Bubnić 9, Mulalić 10, Milošević 4, Janković 10, Jefferson 22, Jurček, Hrovat 6.

Preveč izgubljenih žog

Domačini so se izkazali pri metu za 3 točke (13/31), Olimpija je dosegla 8 trojk (21 poizkusov), obe zasedbi pa sta bili dokaj zbrani pri prostih metih (Ulm 18/21, UOL 12/16). Nemci so zbrali precej manj izgubljenih žog (11:21), do zmage pa so prišli, čeprav so prepričljivo izgubili skok (29:40).

V prvem polčasu sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, zmaje pa je v igri držal izvrstni Američan Brandon Jefferson, po prvi četrtini je bilo 23:25. Nemci so v 2. četrtini povedli 36:25, ob polčasu pa je bilo 45:41.

Usodna serija

V 32. minuti so se zmaji približali na 68:66, zadel je Dražen Bubnič, potem pa je sledil nov mrk – ki pa je bil usoden. Ulm je ušel na 81:67, do konca tekme je Olimpija le še omilila poraz.