Zavrelo na tekmi med Oklahoma Cityjem in Dallasom, Westbrook izključen

Tekmo med Dallas Mavericksi in Oklahoma City Thunderji, ki jo je OKC dobil s 108:89, je zaznamovala izključitev Russella Westbrooka, minuto pred koncem prvega polčasa, ki se je sredi druge četrtine zapletel z J.J. Bareo. Njegova izključitev ni imela vpliva na igro Thunderja, ki je na krilih 29 točk in desetih skokov Kevina Duranta zabeležila visoko zmago, s 109:89.

Westbrook je na parketu tako preživel le 15 minut, v tem času pa zgrešil vse tri mete iz igre, a zbral kar osem podaj in sedem skokov. Za organizatorja igre Oklahoma Cityja je bila to šele druga tekma v karieri, na kateri ni dosegel niti točk, prva po 21. marcu 2010.

Tekma, na kateri Dallas ob odsotnosti vseh petih igralcev začetne peterke, praktično ni imel možnosti za zmago, se je že v drugi četrtini izkazala za izjemno živčno, saj je počilo med Bareo in Westbrookom. Podeljenih je bilo kar šest tehničnih napak, dva igralca, Westbrook in Charlie Villanueva, pa sta bila izključena. Igralec Dallasa je bil izključen po prerivanju med Westbrookom in Bareo, zvezdnik Oklahoma Cityja pa nekaj minut kasneje, po svoji drugi tehnični napaki.