Zaradi novega poraza Celjanke brez TOP 6

Košarkarice Athlete Celja so v 8. kolu regionalne lige MŽRKl klonile na gostovanju v Zenici ter ostale brez možnosti za uvrstitev med najboljše tri ekipe v skupini A, ki bi jih popeljala v Superligo TOP 6. Čelik je bil boljši s 74:65.

Košarkarice Athlete Celja so ob polčasu zaostajale za osem točk (43:35), po lovljenju tekmic pa svoj trenutek dočakale v 37. minuti, ko je Annamaria Prezelj izid poravnala na 60. točko. Pobudo je nato znova prevzel bosanski prvak, sredi zadnje minute povedel z 72:62 in sanje mlade štajerske zasedbe o napredovanju so splavale po vodi.

Varovanke Damirja Grgiča bodo prihodnji teden proste, od prvega dela pa se bodo poslovile z gostovanjem v Zagrebu pri Trešnjevki. Za tem bo zanje sledilo razigravanje za razvrstitev od 7. do 11. mesta.

V sredo je na parket stopilo tudi Grosuplje, ki je gostovalo v Skopju. Badel je slovenski prvoligaš z odličnim prvim polčasom (22:36) na koncu ugnal s 70:50. S 16 točkami in 8 pridobljenimi žogami se je izkazala Rebeka Abramovič, 14 točk pa je ob 4 podajah dodala Alina Gjerkeš.

V četrtek tekma čaka še Triglav, ki bo na domačem parketu, ob 19.00, gostil Play Off.