Zanesljiva zmaga Miamija proti Detroitu, Minnesota presenetila Warriorse

Z odlično predstavo Gorana Dragića, ki je vknjižil 22 točk in osem podaj, so košarkarji Miami Heat premagali Detroit Pistonse, s 107:89, in tako napravili velik korak k temu, da si pred začetkom končnice zagotovijo prednost domačega igrišča.

Dwyane Wade in Josh Richardson sta dosegla po 16 točk, Hassan Whiteside pa je dodal 14 točk in 12 skokov. Miami je vodil praktično od začetka do konca tekme, največ s 23 točkami razlike. Z zelo dobro obrambo so Detroit prisilili v to, da so Pistonsi iz igre metali le 40-odstotno, od tega za tri 24-odstotno. Tekma se je prelomila v drugi četrtini, ko se je Vročica oddaljila po delnem izidu 23:7, in si po 24 minutah igre priigrala 20 točk naskoka (52:32). V tretji četrtini so se Bati sicer približali na 13 točk zaostanka, a je Miami odgovoril s sedmimi zaporednimi točkami, do konca tekme pa so Heat zadržali visoko vodstvo.

Goran Dragić je še na 12. tekmi v sezoni dosegel vsaj 20 točk, na treh tekmah v mesecu aprilu pa v povprečju dosega 16,5 točk in 4,0 podaje na tekmo. Miami kljub zmagi ostaja na petem mestu vzhodne konference, z enakim izkupičkom zmag in porazov (45/32), kot četrtouvrščeni Boston Celticsi.

Golden State Warriorsi bodo morali še nekaj časa počakati na 70. zmago v sezoni. V Oracle Areni so jih namreč po podaljšku s 124:117 šokirali Minnesota Timberwolvesi. Bojevniki seveda še naprej ostajajo v igri za rekord po številu zmag v rednem delu sezone, ki ga še vedno držijo Chicago Bullsi iz sezone 1995/96, toda na zadnjih štirih tekmah ne smejo izgubiti. Čakajo pa jih štiri težke tekme, dve proti Memphis Grizzliesom in dve proti San Antonio Spursem.

Visoko vodstvo je Golden State držal še v tretji četrtini, nato pa se je začel padec aktualnih prvakov, kar so s pridom izkoristili igralci Minnesote, in se na krilih odlične igre Andrewa Wigginsa (32 točk) in Shabazza Muhammeda (35 točk), vrnili v igro, v podaljšku pa nato le še strli zlomljene aktualne prvake, pri katerih je v odločilnih trenutkih zatajil Stephen Curry. Najboljši strelec lige je 19 od svojih 21 točk sicer dosegel v drugem polčasu, a je v podaljšku zgrešil kar nekaj odprtih metov.

Kawhi Leonard je bil v Salt Lake Cityju mož odločitve na tekmi med San Antonio Spursi in Utah Jazzi. Najkoristnejši igralec finalne serije leta 2014 in najboljši obrambni igralec lige v minuli sezoni, je odločilni met, s katerim je prinesel zmago Ostrogam, dosegel 4,9 sekund pred koncem tekme, skupno pa je k zmagi z 88:86, prispeval 18 točk.

Z zmago se je v zgodovino vpisal Tim Duncan, ki je vpisal svojo 1000. Zmago v Ligi NBA, in se tako pridružil Kareemu Abdul-Jabbarju in Robertu Parishu, kot tretji igralec v zgodovini, ki mu je to uspelo. Duncan je vodilni na lestvici zmag z eno ekipo.

Met za zmago je ob zvoku sirene zgrešil Rodney Hood, Utah pa je padel pol tekme za Dallas Maverickse v boju za sedmo mesto na Zahodu. Pred devetimi Houston Rocketsi imajo Jazzi pol tekme prednosti.

Rekord Lige NBA po številu trojnih dvojčkov v eni sezoni, ki ga je do zdaj držal legendarni Magic Johnson, je s 13 točkami, 14 skoki in 12 podajami, ter svojim 17. trojnim dvojčkom v sezoni, izenačil zvezdnik Oklahome City Thunder, Russell Westbrook. Eksplozivni organizator igre jih je le v mesecu marcu vknjižil sedem, skupno pa jih ima v svoji karieri že 35, s tem pa je drugi na lestvici aktivnih igralcev, za LeBronom Jamesom. Oklahoma City je tekmo proti Denver Nuggetsom dobila s 124:102. Thunderji so nadzor nad tekmo prevzeli z delnim izidom 23:2 v drugi četrtini, za tem pa se niso več ozirali nazaj. Kevin Durant je bil s 26 točkami najboljši strelec tekme, dodal je osem podaj, Oklahoma City pa štiri tekme pred koncem rednega dela sezone, ostaja zacementirana na tretjem mestu zahodne konference.

Liga NBA, redni del sezone, 5. 4.:

PHILADELPHIA – New Orleans 107:93 (21:29, 36:22, 31:22, 19:20)
(Landry 22 (9 skokov), Canaan 16; Cunningham 19, Babbitt 16 (8 skokov))

TORONTO – Charlotte 96:90 (26:16, 30:26, 19:17, 21:31)
(DeRozan 26 (7 skokov, 6 podaj), Lowry 21 (6 podaj); Lin 21 (7 podaj), Williams 15 (6 skokov))

MIAMI – Detroit 107:89 (25:19, 29:17, 28:27, 25:26)
(Dragić 22 (8 podaj, 5 skokov), Wade in Richardson po 16; Harris (7 skokov) in Jackson po 21)

ATLANTA – Phoenix 103:90 (28:38, 16:18, 26:17, 33:17)
(Teague 20, Bazemore 17 (9 skokov, 5 podaj); Booker 34 (5 skokov), Price 14)

MEMPHIS – Chicago 108:92 (23:21, 31:23, 29:21, 25:27)
(Randloph 27 (10 skokov), Carter 17 (5 skokov); Mirotić 20 (8 skokov), Gasol 17 (10 skokov))

Milwaukee – CLEVELAND 80:109 (19:33, 24:34, 24:26, 13:16)
(Antetokounmpo 22 (14 skokov, 8 podaj), Parker 19; Smith 21, James (9 podaj, 5 skokov) in Love (9 skokov) po 17)

Denver – OKLAHOMA CITY 102:124 (30:32, 21:36, 26:39, 25:17)
(Harris 17 (5 podaj), Mudiay in Augustin po 15; Durant 26 (8 podaj, 5 skokov), Waiters (5 podaj) in Kanter (11 skokov) po 18)

Utah – SAN ANTONIO 86:88 (20:25, 17:17, 16:25, 33:21)
(Hood 23 (7 skokov), Mack in Ingles po 13; Leonard 18 (8 skokov), Aldridge (7 skokov) in Ginobili po 14)

Sacramento – PORTLAND 107:115 (33:30, 24:21, 23:33, 27:31)
(Cousins 30 (9 skokov), Rondo 27 (12 podaj, 10 skokov); McCollum 30, Lillard 22 (8 podaj))

LA CLIPPERS – LA Lakers 103:81 (33:22, 19:22, 32:16, 19:21)
(Paul 25 (8 podaj), Green 21; World Peace 17 (5 skokov), Russell in Kelly po 12)

Golden State – MINNESOTA 117:124* (28:19, 27:27, 31:32, 20:28, 11:18)
(Thompson 28, Curry 21 (15 podaj, 6 skokov); Muhammad 35 (6 skokov), Wiggins 32 (5 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 22 točk (5/11 za dve, 4/4 za tri), 5 skokov, 8 podaj in 4 izgubljene žoge.